23.10.2016., Zagreb, Dom sportova, Zagreb - Kontinentalna hokejaska liga, 23. kolo, KHL Medvescak - Lada iz Togliattia.Tomas Mertl                     Photo: Igor Soban/PIXSELL

ŽELJEZARI RASTALILI MEDVJEDE

Hokejaši Medveščaka upisali su još jedan poraz u nizu, ovaj put na gostovanju u Čerepovcu kod Severstalja koji je slavio s visokih 7:3. Ako se protiv momčadi kao SKA i CSKA i ne može računati na bodove, protiv momčadi Severstalja se moglo i moralo bolje ukoliko se želi doći do doigravanja.

Medvjedi su očajno krenuli u susret i već nakon 6 minuta bili u zaostatku od 2 pogotka. Strijelci za domaćine su bili Vovčenko i Kagarlitskij. Do kraja trećine su imali 3 prilike s igračem više da se vrate u utakmicu, ali nijednu nisu iskoristili.

A u drugoj trećini sve po starom. Severstalj postiže još 3 gola i stiže do prednosti od 5:0.  Ubrzo nakon petog primljenog pogotka medvjedi su svoje frustracije probali izbaciti tučnjavama. U općem metežu jedino je falilo da se potuku i golmani. Nakon 10-tak minuta vijećanja suci su dodijelili kazne igračima obje momčadi i igra se nastavila.

Treća trećina je bar nakratko donijela neizvjesnost. Medveščak je 7 minuta prije kraja smanjio rezultat na 5:3 sa 3 uzastopna pogotka u razmaku od samo 7 minuta, a pogađali su Genoway, Lessio i Hedberg. Nažalost, do totalnog preokreta nije došlo za što se pobrinuo Monahov koji je golom za 6:3 riješio sve dvojbe. Na samom kraju susreta Černov je samo potvrdio pobjedu pogotkom za 7:3 nakon što je trener Dwyer odlučio zaigrati bez vratara.

Dok u Ledenoj dvorani čak solidno i skupljaju bodove, u gostima im nikako ne ide. Od 16 gostujućih utakmica ove sezone pobjedu u regularnom dijelu su ostvarili samo 3 puta (od toga su 2 došle odmah na početku sezone u prva 2 kola, a treća je bila protiv slabašne momčadi Metalurga iz Novokuznjecka). Ovo je čak 6. uzastopni poraz medvjeda u gostima.

Medveščak ove godine muku muči s vratarima, s pretpostavkom da će novi vratar Garnett početi sljedeći susret to će biti čak 5. vratar koji će nastupiti ove sezone, a tako je vrlo teško stvoriti simbiozu između braniča i vratara na ledu.

Sada slijedi reprezentativna pauza od 8 dana, a nakon toga Medveščak opet ide na gostovanja i to kod Barisa iz Astane, Jugre i Avtomobilista.

SEVERSTALJ-MEDVEŠČAK 7:3 (2:0, 3:0, 2:3)

Strijelci: 1:0 Vovčenko PP ( Trubačjov, Jevsejenkov)

2:0 Kagarlitskij (Černov)

3:0 Jevsejenkov PP (Trubačjov, Trunjov)

4:0 Karlin (Monahov, Mansur)

5:0 Ježov (vovčenko, Trubačjov)

5:1 Genoway (Hedberg)

5:2 Lessio (Larkin, McMillan)