Winnipeg Jetsi na rubu ispadanja

WINNIPEG – Winnipeg Jetsi i Anaheim Ducksi na zagrijavanju uoči utakmice playoffa 20. travnja 2015.. u MTS Centeru (@DaveRanford/Twitter)

Antonio Ljubić

Nastavlja se doigravanje u NHL-u, sinoć su odigrane 3 utakmice.

Winnipeg Jetsi su odigrali prvu domaću utakmicu doigravanja nakon 19 godina, ali na njihovu žalost izgubili su i 3. put zaredom u ovoj seriji od Anaheim Ducksa. Lijep prizor su napravili navijači Jetsa koji su utakmicu pohodili u bijelim dresovima i majicama s njihovim tradicionalnim „white outom“, ali to nije poomoglo njihovim ljubimcima da dođu do prve pobjede u seriji. U uzbudljivoj utakmici s mnogo golova Anaheim je slavio sa 5:4 u produžetku. Domaćini su poveli nakon 9 minuta u 1. trećini. Branič Jacob Trouba je pucaoprema golu, Adam Lowry je pokupio otpadak ispred gola i krasno dodao bekendom kroz noge braniču Anaheima ravno na palicu Lee Stempniaku koji pogađa za 1:0. 7 sekundi prije kraja trećine Anaheim je izjednačio u igri 4 na 4. Cam Fowler je bio strijelac. U nastavku su gosti došli do vodstva od 2:1. Andrew Cogliano je pronašao slobodnog Corre Perryja koji s lijeve strane zabija pak u mrežu. No, Winnipeg se ubrzo vraća u igru i radi preokret. Prvo je Tyler Myers pogodio za 2:2 s igračem više, a 3 minute kasnije Blake Wheeler vraća Jetse u vodstvo. Do kraja 2. trećine još smo vidjeli 2 pogotka. Gol za 3:3 ide na dušu braniču Jetsa Pardyju koji je izgubio pak iza svog gola i još mu je ispala palica. Time je Ryan Kesler je ostao neometan i poslao povratni pak ispred gola gdje nadolazi Hampus Lindholm i postiže zgoditak. Ubrzo je Winnipeg opet došao u vodstvo, ovaj puta veliku grešku je napravio branič  Anaheima Cam Fowler koji je izveo loše dodavanje prema sredini svoje obrambene trećine i to ravno na palicu igraču Jetsa Bryanu Littleu koji jakim udarcem neometan pogađa u gornji kut vratara Andersena. Činilo se kako će domaćini doći do pobjede, ali Ryan Kesler je izjednačio na 4:4 i to  2:14 min prije kraja. U produžetku je Anaheim odnio pobjedu, Francois Beauchemin je opalio s plave linije i pak je pronašao put do gola za konačnih 5:4 za goste. Ovom pobjedom Anaheim vodi u seriji 3:0 i na korak je od prolaska u drugi krug.

Minnesota je glatko pobijedila St.Louis sa 3:0 na domaćem terenu i povela u seriji sa 2:1. Vratar Devan Dubnyk je morao obraniti samo 17 udaraca kako bi upisao prvi shutout u ovogodišnjem playoffu, ali i u svojoj karijeri. Mreže su mirovale do 2. trećine kada Wild dolazi u vodstvo. Sav Posao je obavio Mikael Granlund. Odradio je fenomenalan prodor iz svoje trećine i ostavio pak za Parisea koji je opalio prema golu. Pominville je samo poslao pločicu peko crte ua 1:0. Nakon 2 minute već je bilo 2:0 za domaće. Zach Parise je uspio „iskopati“ pak od braniča Bouwmeestera i svladati vratara Jake Allena. U trećoj trećini St.Louis Blues su morali riskirati s igrom bez vratara kako bi probali zabiti 2 gola, ali nisu uspjeli. Alex Steen nije uspio ubaciti pak u trećinu Minnesote nego ga je presjekao Nino Niederreiter i sam otklizao u kontru i zabio za konačnih 3:0.

U zadnjem dvoboju dana sastali su se domaći Pittsburgh Penguinsi i New York Rangersi. Gosti iz New Yorka su pokazali zašto su bili najbolja gostujuća momčad lige i odnijeli važnu pobjedu od 2:1 za ukupno vodstvo u seriji također od 2:1. Rangersi su poveli u 1. trećini zahvaljujući lošoj zamjeni igrača Pittsburgha. Branič Keith Yandle je iz svoje trećine pronašao brzog Carla Hagelina koji se sam našao pred vratarom Fleuryjem i jakim slapshotom mu zabio kroz noge za 1:0. U drugoj trećini Chris Kreider je podebljao vodstov na 2:0. Branič Marc Staal je namjerno pucao s plave linije pored gola, pak se od ograde odbio do Kreidera koji s lijeve strane vara vratara Fleuryja. U 3. trećini Penguinsi su pokazali bolju igru ali nisu uspjeli izjednačiti. Njihov jedini pogodak na utakmici je zabio Patric Hornqvist. Ispred gola Rangersa su bila 3 njihova igrača i nijedan nije uspio pronaći ak i izbaciti ga. To je iskoristio Hornqvist i pogodio za smanjenje na 2:1. Na kraju to je bio i konačan rezultat.