Washington i Ottawa izborili polufinale

Nedjelja je bila rezervirana za posljednje dvije utakmice koje su nam preostale u prvom krugu doigravanja. Bruinsi su na svome ledu ugostili Senatorse u nastojanju da izbore utakmicu sedam u Ottawi, a istu situaciju imali su Leafsi na svome ledu ugostivši Capitalse.

Boston Bruins – Ottawa Senators (2-3 OT); 2-4

Bruinsi su imali jednostavan zadatak pred sobom – ostvariti pobjedu i izboriti sedmu utakmicu. Na izmaku prve trećine stvari su za njih izgledale jako dobro. Senatorsi su zaredali sa isključenjima, noge su bile teške a Bruinsi su konstantno imali igrača više, a to im se isplatilo dvije minute prije kraja kada je Drew Stafford zabio svoj drugi gol u seriji i doveo Boston u vodstvo.
Nakon nešto više od tri minute igre u nastavku situacija je bila obrnuta. Senatorsi su imali igrača više, a Brassard je potegao sa vrha bulija, da bi pak zadnji dirao Ryan, tek toliko da prevari Raska i rezultat je bio 1:1. Pet minuta kasnije Bruinsi nisu dobro očistili pak iz svoje trećine te su ga napadači gostiju “ukrali” pa je Turris iskoristio danu mu priliku i zabio drugi pogodak za goste na susretu.
Bruinsi su se vratili u utakmicu i izborili produžetak već na samom početku treće dionice kada se gostujuća momčad nije dobro promjenila, pa su manjak igrača na ledu iskoristili domaći i Bergeron je zabio gol za 2:2.
U produžetku su gosti imali odličnu priliku kada je Pastrnak poslan na hlađenje. Upravo su tu priliku iskoristili preko MacArthura kojemu je ovo bio drugi gol u doigravanju. Inače Boston u šest i pol minuta produžetka nije uputio niti jedan udarac prema Andersonu, dok su gosti Raska zasuli sa šest udaraca.
Ottawa će se u polufinalu susresti sa New York Rangersima.

Toronto Maple Leafs – Washington Capitals (1:2 OT); 2-4

Šesta utakmica serije, igrana u Torontu bila je specifična za ove dvije momčadi. Osjećao se taj teret koji nosi. Samo dva pogotka smo vidjeli u regularnom dijelu, a ponajviše treba zahvaliti vratarima koji su skupili dosta obrana. Točnije Holtby je skupio 37 obrana, a Andersen 34.
Prvi se na listu strijelaca upisao prvi pick drafta Auston Matthews, a to je bilo tek u trećem periodu igre. Moramo reći da mu se u toj situaciji malo posrećilo jer se pak čudno odbio od bande te stavio Matthewsa u položaj u kojem ima šansu za zgoditak, a on iako veoma mlad pokazuje da je riječ o rasnom strijelcu koji će dugi niz godina parati mreže diljem NHL-a. Capitalsi su tada stisli još jače želeći seriju završiti na ledu u Torontu i time si kupiti dan ili dva odmora više. Pritisak im se isplatio sedam minuta prije kraja kada je Johansson zabio gol za 1:1 i produžetak.
Isti se igrač prometnuo u Washingtonskog junaka jer je nakon šest i pol minuta produžetka zabio gol za pobjedu i prolazak u polufinale gdje ih čekaju stari rivali – Pittsburgh Penguinsi i Sidney Crosby.

Prve utakmice polufinala igrat će se 26.04.2017. a na rasporedu će biti oba polufinalna susreta Zapadne konferencije.