5854691575_e9f78204f2_o

NHL je počeo! S noći na četvrtak je u NHL-u odigrano četiri susreta, dva na Istoku te po dva na Zapadu.

U Torontu su sezonu otvorili Maple Leafsi protiv Canadiensa iz Montreala. Rivali su iz Air Canada Centera uspjeli otići s dva boda nakon pobjede od 4:3. Morgan Reilly je Toronto vratio u utakmicu golom za 3:3 nešto više od tri minute prije isteka vremena, no Tomas Plekanec je svojim drugim golom večeri Habsima, pak, donio pobjedu 40 sekundi prije kraja. Nakon 60 minuta je na semaforu pisalo 4:3 za goste iz Montreala.

U Bostonu se utakmica također odlučila u posljednjim minuta zadnje trećine. Bruinsi su ugostili Philadelphia Flyerse te vodili sve do sredine zadnje trećine kada je Sean Couturier utakmicu vratio u egal. Mnogi su mislili da utakmica ide u produžetke, ali mišljenje mnogih nije bilo isto mišljenju Chrisa Kellyja koji je u 18. minuti zadnje dionice zabio za 2:1 Bruinsa te time doveo “Medvjede“ iz Bostona do pobjede u prvoj utakmici sezone.

Calgary je u Scotiabank Saddledomeu ugostio Canuckse iz Vancouvera, koji već treću godinu za redom imaju novog trenera. Willie Desjardins je u svojoj prvoj utakmici na klupi Canucksa doveo momčad iz Britanske Kolumbije doveo do prve ovosezonske pobjede. Nakon 60 minuta je u Calgaryju bilo 4:2 za Canuckse.

San Jose Sharksi su u Los Angelesu pobijedili Los Angeles Kingse 4:0 unatoč tome što su vodili 3:0. Sada dvostrukim osvajačima Stanley Cupa su Sharksi pokvarili otvorenje sezone kod kuće golovima Marleaua, Nieta te dva put Tommyja Wingelsa, ili u ovom slučaju, Tommyja Wingoalsa.

U noći s četvrtka na petak su na redu 12 utakmica.