Najbolji hrvatski hokejaš Borna Rendulić odigrao je svoju devetu utakmicu za Colorado Avalanche u ovoj NHL sezoni i upisao svoju prvu asistenciju!

Nakon što je pogotkom protiv Flyersa u novogodišnjoj noći postao prvim Hrvatom koji je ikad zabio pogodak u NHL-u, sada je ponovno pisao povijest i tom pogotku dodao i asistenciju. To mu je, naravno, prva asistencija u sezoni, a dodavač je bio kod pogotka Matta Duchenea za 4:2 Avsa protiv Dallasa, što se kasnije pokazalo i pobjedničkim zgoditkom za “Lavinu”.

U pobjedi svojih Avsa od 4:3 protiv Dallas Starsa popularni Borsky odigrao je 10:52 minuta za Colorado, osim asistencije je imao +2 statistiku, jedan hit, jedan oduzeti pak te dvije minute isključenja nakon što je u četvrtoj sekundi druge trećine napravio prekršaj (Interference) nad Jamiejom Bennom. Nije igrao ni penalty-kill ni power-play.

Kronologija

Utakmica nije najbolje počela za Avse. Već u 27. sekundi utakmice dvije najveće zvijezde Starsa, Tyler Seguin i Jamie Benn, “zakuhali” su dobru situaciju pred vratima domaćina, najbolji strijelac lige Seguin je pucao, a pak je u mrežu Semjona Varlamova za 1:0 Dallasa skrenuo Brett Ritchie, kojem je to bio treći gol sezone.

Nedugo zatim, već u desetoj minuti utakmice, dogodila se nova opasna situacija pred golom Colorada koja je završila pogotkom Teksašana. Ovaj put je Colton Sceviour fino ušao s pakom u slot domaćih te backhandom lijepo pogodio za 2:0 gostiju. Asistenciju za taj gol potpisao je Vernon Fiddler.

S dva gola prednosti za zelene završila je prva trećina utakmice, međutim, u drugom se periodu probudio Colorado, kao i Borna Rendulić. Već u 28. minuti Avsi su smanjili na 2:1. Na ledu je bio i Rendulić, koji je fino odigrao akciju s Landeskogom, Šveđanin je dodao pak do Duchenea, koji ga je proslijedio do beka Erika Johnsona, a ovaj odmjerenim backhandom pogađa mrežu Karija Lehtonena za 2:1 u Pepsi Centeru. Rendulić je u toj akciji zaradio +1 u svojoj statistici.

Jedva minutu i pol kasnije Colorado je odigrao novu dobru akciju u trećini Dallasa. S pakom su kombinirali Nate Guenin i Maxime Talbot, Guenin se iza gola izborio za pak, dodao na plavu do Johna Mitchella koji je pucao, a pak je u mrežu za 2:2 i erupciju oduševljenja u dvorani skrenuo Max Talbot.

Druga trećina je bila puna isključenja pa se Hrvat u redovima Avsa i nije baš naigrao. Međutim, Colorado je kao ekipa igrao i izgledao sjajno te je nagrada stigla pred sam kraj trećine. Devet sekundi prije druge pauze golemu pogrešku napravila je obrana Starsa dodavši pak Talbotu u svojoj trećini. Kanađanin ga je samo proslijedio pred gol Starsa do Nathana MacKinnona koji je čekao kao zapeta puška te ga je nakon driblinga ugurao ispod noge Lehtonena za 3:2 “Lavine”. Pak je zbog fantastične intervencije finskog vratara jedva ušao u gol pa je bila potrebna video-provjera, no, suci su ubrzo pokazali na centar i druga trećina je završila vodstvom momčadi iz Denvera.

Furiozno kako je završio drugu trećinu, Colorado je otvorio i posljednji period. Nakon samo 12 sekundi igre u zadnjem dijelu susreta Matt Duchene se, proigran od strane Borne Rendulića, sjurio ka golu Lehtonena, prošao iza njega, došao do kruga te iz okreta pogodio pod prečku Finčeva gola. Bio je to pogodak za 4:2 domaćina te prekrasna spin-o-rama i 11. gol sezone Coloradove “devetke”, dok je Borna Rendulić zaradio svoju prvu NHL asistenciju te +2 statistiku.

No, gotovo već u sljedećem napadu Dallas je smanjio na 4:3. Shawn Horcoff je lijepo uposlio Jasona Spezzu, koji se sjurio prema vratima Avsa, navukao oba beka na sebe te potom ostavio pak za Aleša Hemskyja. Čeh je prihvatio pak i lijepim udarcem brzo matirao Varlamova te dodatno začinio ionako već vrlo zanimljivu i uzbudljivu utakmicu, koja je potom ušla u svoju mirniju fazu te je ubrzo i završila bez novih većih promjena – rezultatom 4:3 za Avalanche.