7037447669_7a3edc4faa_o

Nakon uzbudljivog tjedna u NHL-u, ponedjeljak je krenuo pomalo lakšim tempom. “Samo“ četiri utakmice su obilježili početak novog tjedna, no golova nije falilo.

Nakon lošeg starta u sezonu, Avsi iz Colorada su gostovali u Bostonu. Pri kraju zadnje trećine je bilo 1:1 te bi čovjek pomislio da će se utakmica odužiti u produžetke, no bek Bruinsa, Dennis Seidenberg, ostavio je Dannyja Brierea samog pred golom Tuukke Raaska te je Briere u doslovno zadnjem trenutku utakmice pospremio pak u gol Bruinsa za pobjedu Avsa 2:1.

Kod Slapova Niagare se Buffalo Sabresi natječu za prvi pick na draftu iduće godine, odnosno Connora McDavida. Connor McDavid je skautima u NHL-u najzanimljiviji “prospect“ još od Sidneyja Crosbyja. Igrač poput McDavid bi momčadima poput Sabresima bio od velike koristi te se zbog njega donekle i isplati biti najlošija momčad u ligi. U Buffalu su gostovali Anaheim Ducksi, a grad na sjeveru pokrajine New York su napustili s dva boda u torbi nakon pobjede od 5:1.

Zadnje dvije utakmice dana su se odigrale na jugu SAD-a. Protiv Panthersa su u Sunriseu igrali Ottawa Senatorsi, a pobjedu su gosti osigurali u drugoj dionici utakmice. Clarke MacArthur je probio Luonga, dok je Craig Anderson na drugom kraju leda održao nulu punih 60 minuta za završnih 1:0.
U Tampa Bayju su gostovali Montreal Canadiensi, a revanš Floride u utakmicama protiv Kanadskih momčadi je osigurao Steven Stamkos. Stamkosov hat trick je “Boltse“ iz Tampe doveo do velike pobjede od 7:1 nad “Habsima“ iz Montreala.

U utorak je, pak, odigrano nešto više utakmica nego u ponedjeljak. Prvi pak dana je podbačen u legendarnom Madison Square Gardenu u New Yorku na utakmici između New York Rangersa i New York Islandersa. Rick Nash je zabio prvi i zadnji gol utakmice, no pet uzastopna gola Islandersa su se pobrinuli da gosti na Long Island vrate s pobjedom od 6:3.

Od devet utakmica u utorak, za pet njih 60 minuta nije bilo dovoljno, a četiri od tih utakmica se produžilo u raspucavanje. Prva od njih je bila ta između Anaheim Ducksa i Philadelphia Flyersa u Philadelphiji. Ducksi su večer prije pobijedili Sabrese s visokih 5:1, dok su Flyersima zabili tri gola. Tri gola tu, pak, nisu bila dovoljna. Streit, Simmonds i Voracek su iskopali Flyerse iz zaostatka od dva gola te odveli utakmicu u raspucavanje, no tamo je Anaheim bio jača sila. Nakon golova Silfverberga i Karlssona je Anaheim u raspucavanju pobijedio 4:3.

U Washingtonu su se Capitalsi dva puta izvukli iz zaostatka od dva gola. Gosti u Verizon Centeru su bili Sharksi iz San Josea, a nakon 10 golova u tri trećine, uključujući i jednog Johna Scotta kojemu je ovo bio treći gol u osmoj NHL sezoni, utakmica je otišla u raspucavanje, gdje je rezultat od 6:5 za goste odlučio Joe Pavelski.

Iz zaostatka od dva gola si se također izvukli Columbus Blue Jacketsi protiv Dallas Starsa. Tyler Seguin i Jamie Benn su u Columbusu u prvoj trećini doveli Starse u vodstvo od 2:0, no kroz drugu dionicu su se domaćini vratili u utakmicu. Tyler Seguin je došao do prvog hat tricka ove sezone kada je s dva gola u zadnjoj trećini doveo Starse do pobjede od 4:2.

Ako vam je dosta momčadi koje su se izvukle iz zaostatka od dva gola, zadnja utakmica gdje se to dogodilo je bila ta između Buffalo Sabresa i Carolina Hurricanesa. Sabresi su zadnju trećinu u Carolini otvorili golom za 3:1, no Terry i Boychuk su do isteka vremena vratili utakmicu u egal. Nakon raspucavanja su Sabresi došli do prvih bodova ove sezone pobijedivši “Canese“ 4:3.

U Torontu su Maple Leafsi dočekali Colorade Avse, koji su golom Matta Duchenea nakon 40 minuta bili u vodstvu od 2:1. Joffrey Lupul je sredinom zadnje trećine za Leafse izjednačio utakmicu, a Phil Kessel je nakon samo 34 sekundi u produžetcima doveo Leafse do pobjede pred domaćom publikom. Najzanimljiviji dio utakmice nekima nije bio gol Kessela za pobjedu, nego obračun bivših kolega u Calgaryju, Diona Phaneufa i Jaromea Iginle.

Nakon velike pobjede od 7:1 protiv Canadiensa, “Boltsi“ iz Tampa Bayja su u utorak pred domaćom publikom dočekali New Jersey Devilse. Gola nije bilo sve do druge trećine, kada je Travis Zajac doveo Devilse u vodstvo. Domaća momčad utakmicu nije uspjela vratiti u egal sve do sredine zadnje trećine, kada je Alex Killorn zabio svoj prvi gol sezone. Devilsima nije dugo trebalo da se vrate u vodstvo – Mike Cammalleri je dvije minute nakon izjednačenja zabio za 2:1 Devilsa, a taj rezultat je na semaforu ostao do isteka vremena.

Zadnja utakmica dana koja je završila u raspucavanju je bila ta između Calgary Flamesa i Nashville Predatorsa. Nakon 60 minuta je bilo 2:2, a u raspucavanju je heroj dana za goste iz Calgaryja bio Joe Colborne.

Edmonton Oilersi su u zadnjoj utakmici dana gostovali kod trenutnih prvaka Stanley Cupa, Los Angeles Kingsa. Kingsi su već u prvoj trećini blitzkriegom došli do vodstva od 3:0, golovima Cartera, Williamsa i Toffolija u rasponu od sedam minuta. U drugoj trećini su Dustin Brown i Tanner Pearson u rasponu od 25 sekundi povećali vodstvo domaćina na 5:0, a svoj drugi gol večeri je Pearson zabio u zadnjoj trećini za 6:0 Kingsa. Vrlo je vjerojatno da je netko spomenuo shutout Jonathana Quicka bez da tri puta pokuca o drvo, jer je počasni pogodak Oilersa postigao Matt Hendricks 21 sekundu prije isteka vremena za konačnih 6:1 Kingsa.