Photo by Krume Ivanovski

Hokejaši Medveščaka nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz u susretu protiv trenutno vodeće momčadi lige, moskovskog CSKA koji je slavio s rezultatom 5:2. Medvjedi su dali sve od sebe, međutim sa tankim kadrom igrača zbog ozljeda i nekim čudnim sudačkim odlukama bolje se nije moglo.

Igra u prvoj trećini je bila prilično izjednačena pa se na prvi odmor otišlo bez pogodaka.

U drugoj trećini gosti nakon 4 minute igre dolaze u vodstvo. Stephane Da Costa je potegnuo šlenc sa sredine koji je pronašao put do Taylorovih vrata. Ubrzo nakon primljenog pogotka stvari za Medveščak postaju sve gore. Vratar Dany Taylor je dobio kaznu igre nakon „ugodnog“ razgovora s s gostujučim igračem koji je ujedno i sin trenera CSKA Kvartalnov. Rekli bi na prvu ruku jako nepravedno, međutim činjenica je da ne znamo zašto je Taylor točno izletio van. Nakon toga Medveščak nije imao šanse protiv CSKA s rezervnim vratarom Hovinenom u igri koji pokazuje da mu nije mjesto u KHL ligi jer u svakom nastupu primi barem 4 gola.

Točno na polovici igre u drugoj trećini gosti povećavaju vodstvo i to pogotkom s igračem manje. Medveščakov branič Krejčik se poskliznuo na plavoj liniji gostiju i izgubio pak što je rezultiralo kontrom gostiju gdje su 2 igrača išla sama protiv Hovinena i ovu priliku nisu propustili. Rutinski su izigrali vratara i Jan Muršak zabija za 2:0. U 14. minuti medvjedi su uspjeli smanjiti rezultat pogotkom s igračem više, a strijelac je bio Alexandre Giroux. Međutim, minutu kasnije gosti opet povećavaju svoju prednost na 2 gola. Za 3:1 strijelac je bio Kiril Petrov.

U zadnjem periodu CSKA u razmaku od 2 minute postiže 2 pogotka za 5:1 i rješava utakmicu. Oba pogotka su postigli s igračem više na ledu, a strijelcu su bili opet Kiril Petrov i povratnik u KHL iz Dallas Starsa Valerij Ničuškin.

Nakon 2 prekršaja gostiju u istom napadu na ledu je zaiskrilo pa je došlo i do tučnjave. Uz ogradu Hedberg i Čmikov, a na sredini Bezina i Stoljarov. Hedberg se dobro držao u svojoj borbi dok je Bezina odnio pobjedu protiv Stoljarova koji je krvavog nosa napustio led. Klupa za kažnjene se napunila s obje strane no Medveščak je imao priliku s 2 igrača više koju je Giroux svojim drugim pogotkom na utakmici iskoristio i smanjio rezultat na 5:2 što je na kraju bio i konačan rezultat. Do kraja utakmice vidjeli smo još isključenja, 5-minutne kazne i kaznu igre dobili su Alexander Bolduc od domaćih i Jan Muršak kod gostiju.

Na kraju je ovo bila utakmica s previše isključenja, ukupno 128 minuta s obje strane u kojoj se ključni trenutak dogodio isključenjem Dany Taylora. Medvjedima preostaje da se oporave i probaju doći do bodova u zadnjoj domaćoj utakmici u ovom ciklusu protiv Severstala iz Čerepovca u subotu.

Alexandre Giroux: „Iako sam zabio 2 gola danas, radije bih to mijenjao za pobjedu. U prvoj trećini smo bili ravnopravni s njima, ali  onda u drugoj trećini oni su zabili 2 brza gola i bilo je teško vratiti se.Nakon toga imali smo problema s disciplinom, moramo smaniti broj isključenja. Teško ćemo pobjeđivati dobre ekipe ako stalno igramo s igračem manje. Na kraju je bilo i par tučnjava, emocije su tu. To samo pokazuje da želimo biti bolji i da nam je stalo. Moramo pogledati i pozitivne stvari s ove utakmice.“

Goran Bezina: “Puno isključenja je bilo. Nekad kada nejde u tvome smjeru pokušavaš nekako probuditi ekipu, ali na kraju je bilo previše toga. Moramo se smiriti i koncentrirati, a kad tako igramo onda nam ide puno bolje. U subotu moramo nastaviti kako treba i dobiti utakmicu. Što se tiče moje tučnjave, ruka je dobro. Bit će O.K. do sljedeće utakmice.“

Trener Gordie Dwyer: „Znali smo da dolazi vodeća momčad lige, koja igra sličan stil kao i mi. Igraju brzu sjever-jug igru, vrlo fizičku igru. Naš trud danas je morao biti na najvišoj razini da bi se dobio takav protivnik, svidio mi se naš početak. U prvoj trećini smo dobro igrali, međutim ključan trenutak je bilo izbacivanje našeg vratara Taylora i nakon toga oni su postigli 2 brza gola i to je promijenilo tok utakmice. Zadovoljan sam s nastupom svojih igrača, borili su se do kraja u vrlo fizičkoj utakmici i vidjelo se zašto je CSKA na vrhu lige.

Što se tiče isključenja Taylora rečeno mi je od strane sudaca da je nešto prigovorio, ali nisam još razgovarao s Danyjem o tome. Isključenje je bila velika šteta jer je on naš najbolji igrač ove sezone.“

MEDVEŠČAK-CSKA 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)