Velika pobjeda Medveščaka u borbi za doigravanje

Pomiješani osjećaji u srcima navijača Medveščaka nakon današnjeg susreta. Medveščak je u fantastičnoj utakmici “razbio” morske pse iz Innsbrucka sa visokih 9:3, ali slavlje je malo pokvarila vijest da Kevin Poulin odlazi u Kloten, te mu je današnji susret bio posljednji u dresu Zagrebačkog kluba.

Innsbruck je bolje ušao u susret, ali sve njihove pokušaje zaustavio je fantastični Poulin. Medveščak je nakon početnog grča malo zbio redove i krenuli su bolje igrati što je urodilo plodom nakon sedam minuta igre kada je mrežu Nechvatala zatresao Boivin. Gol je bio vjetar u leđa domaćim dečkima te su sada oni preuzeli inicijativu i diktirali tempo igre. U trinaestoj minuti Noonan je solo prodorom izbio pred golmana gostiju i povisio prednost na 2:0. Do kraja trećine Koskiranta zabija još jedan pogodak za visokih 3:0.
Požrtvovni Sašo Rajsar zaradio je ovacije publike kada se u zadnjim sekundama trećine bacio pred jedan pak i blokirao ga tijelom te ostao ležati na ledu, ali na svu sreću nije došlo do ozlijede.

U drugom periodu igre Medveščak je nastavio igrati jako dobro, iako su više specijalni timovi i jedne i druge momčadi bili na ledu nego regularne linije. Dobru igru Medveščak je okrunio Poyhonenovim pogotkom za 4:0. Nakon toga gola Medveščak je pokazao da powerplay još uvijek nije na zadovoljavajućoj razini jer je Bishop uspio zabiti shorthanded gol i smanjiti prednost domaćih.
Sondre Olden je još jednom pokazao svoje umijeće klizanja i sam je krenuo na gol Innsbrucka, ali bio je spriječen te su suci dosudili kazneni udarac, a uz veliku pomoć publike koja ga je bodrila Olden je zabio gol i ponovno je Medveščak bio na +4.
Kako smo već rekli zbog stalnih kazni specijalni timovi su bili na ledu veliki dio druge trećine, pa je tako nakon jednog isključena momčad Innsbrucka imala powerplay kojeg je u pogodak pretvorio Oullet-Blain.

U posljednoj trećini susreta ponovno je Bishop zabio pogodak i time dao tračak nade svojim igračima da možda mogu doći do pokojeg boda u ovom susretu. Međutim nekoliko minuta kasnije svoj drugi pogodak zabio je Poyhonen i sasvim raspršio nadu Morskim psima da će osvojiti išta u Zagrebu.
Pet minuta nakon Poyhonena u strijelce se upisao i David Brine što mora se priznati i nije čest slučaj. Ali ako je Brineov gol raritet Mahbodov gol koji je zabio tri minute prije kraja je onda sasvim suprotno od raritetnoga.
A za kraj ove fantastične utakmice u strijelce se upisao i Janković te je 33 sekunde prije kraja postavio konačnih 9:3. Ovom pobjedom kako smo rekli Poulin se oprašta od Medveščaka, a njegovo mjesto zauzet će najbolji mladi igrač u prosincu – Vilim Rosandić.

Ovo nam je bila druga utakmica u gostima u protekla dva dana. Mislim da je prvih desetak minuta susreta bilo odlučujuće. Mogli smo zabiti nekoliko golova, ali Poulin je fantastično branio i dokazao da je vjerojatno najbolji golman Lige. Jednostavno smo stali, ali eto nisam razočaran, ipak smo pobjedili posljednjih 8 od 10 susreta. – Rob Pallin, trener Innsbrucka

Više razloga za zadovoljstvo imao je Doug Bradley:

Odlična utakmica, navijači su uživali zar ne? Dečki su bili fantastični, pucali su, klizali su, sve je bilo odlično. Kevin je imao nekoliko vrhunskih obrana i to nam je puno pomoglo. Ovo je ogromna pobjeda u našoj borbi da budemo među prvih šest.
(Kevin odlazi, hoće li biti teško bez njega?) Vili je odličan, bio je igrač mjeseca, imam moje puno povjerenje, ima već neko iskustvo iza sebe i dečki mu vjeruju i bit će sve u redu. Iako Kevinov odlazak neće biti lak, on je ipak golman svjetske klase, bio je na Spengleru, branit će na Olimpijskim igrama, ali imamo Vilija kojemu vjerujemo, a i Aaron će vjerojatno poraditi na nekom pojačanju. – Douglas Bradley, trener Medveščaka.

I za kraj popričali smo sa uskoro bivšim Mevjedom – Kevinom Poulinom.

Kao dječak u Kanadi imaš san: igrati u NHL-u, osvojiti Stanley Cup i igrati za Kanadu na Olimpijadi. Ja sam imao sreću pa sam dio toga sna ostvario.
Cilj na Olimpijskim igrama nam je jasan, a to je zlatna medalja.
Žao mi je što odlazim iz Zagreba, svidio mi se ovaj grad i momčad, a navijači su nešto posebno, svaki puta se iznenadim koliko su glasni i koliko nas podržavaju, definitivno najbolji navijači pred kojima sam igrao.
(Odlaziš u Kloten koji je u nezavidnoj poziciji i nekoj vrsti rebuildinga?) Pa da mlada su ekipa i mislim da ću se dobro uklopiti i svojim iskustvom donijeti neku sigurnost, vidjet ćemo što budućnost nosi. – Kevin Poulin.

Slijedeći petak Medveščak igra u Beču protiv Capitalsa koji su uvjerljivo prva momčad Lige i glavni favorit za obranu naslova.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HC TWK INNSBRUCK “DIE HAIE” 9:3 (3:0, 2:2, 4:1)