Večer u NHL-u: Tragikomičan autogol i obrana sezone

Nedjelju u NHL-u su otvorili Buffalo Sabresi i Washington Capitalsi u Verizon Centeru. Nakon dva gola u prvoj trećini, mreže se nisu zatresle sve do raspucavanja gdje je Cody Hodgson zabio jedini pogodak za konačni rezultat od 2:1. Potez utakmice nije bio niti jedan gol, već fantastična obrana Ryana Millera u posljednjim minutama, kada je maestralno skinuo zicer Mihailu Grabovskom. U Teksasu su New York Islandersi došli na duel s Dallas Starsima. Starsi su vodili sve do kraja zadnje trećine, no tada su Islandersi s tri gola u nešto više od četiri minute preokrenuli utakmicu na 4:2. Dallasu je ovo bio šesti poraz za redom.

U Torontu su Maple Leafsi u utakmicu s New Jersey Devilsima ušli s četiri uzastopna poraza iza sebe, a zadnja pobjeda im je bila u raspucavanju na Winter Classicu protiv Detroita. Kako Toronto očito ne može pobijediti bez drame, utakmica mora otići u raspucavanje. James van Riemsdyk je zabio, a Jonathan Bernier obranio sva tri udarca Devilsa za pobjedu od 3:2. New York Rangersi kod kuće su Flyerse praktički riješili u prvoj trećini. Golovima Carcilla, Nasha i Brassarda Rangersi nakon prvih 20 minuta vodili su s 3:0, a na kraju trijumfirali s 4:1.

Da Patrick Kane zna s pakom i palicom napraviti što god poželi, svi već znamo, ali u nedjelju smo vidjeli da, osim fenomenalnih poteza od kojih protivnici padaju po ledu, Kane zna zabiti autogol. Blackhawksi su imali prednost nakon faula u utakmici protiv Oilersa, tako da im je mreža bila prazna da na led može igrač više. Kane je otišao vratiti pak igraču na plavoj liniji tako da odbije pak od ograde, ali igrača na plavoj liniji nije bilo…

Pak igrom fizike završio u vlastitom golu. Glavu gore, Patriče, to te nije koštalo utakmice. Blackhawksi na kraju su svladali Oilerse s 5:3, došli do prve pobjede nakon tri poraza, a legendarni Marian Hossa za rođendan upisao je dva boda.

U Nashvilleu, gradu muzike, su Predatorsima pravu svirku pripremili gosti iz Minnesote. Darcy Kuemper od Predatorsovih 23 udarca nije propustio ni jedan, a Wild je golovima Heatleyja, Zuckera, Cookea i Scandella pobijedili s 4:0. Kuemperu je ovo bio prvi shutout karijere, a za Minny je ovo bila peta pobjeda u šest utakmica.

Da Anaheim Ducksi mogu nastaviti svoju dominaciju bez kapetana i poglavice Ryana Getzlafa su dokazali kod kuće u nedjelju u utakmici protiv Detroit Red Wingsa. Za Anaheimovu 17. pobjedu u zadnjih 18 utakmica su zaslužni Andrew Cogliano koji je zabio jedini gol u utakmici, a i golman Švicarac Jonas Hiller je s 22 obrane došao do svoje 14. uzastopne pobjede u 23 utakmice ove sezone.