Davor Sajko/KHL.hr

Torpedo jači od Lokomotiva

Još jedna nedjelja bogata hokejom je iza nas. Razloga za slavlje ima Torpedo koji je pobijedio Lokomotiv, Jokerit je svladao Slovan u gostima, a Dinamo sa laganih 5:1 ispratio Sjeverstalj iz Moskve.

Dinamo Msk – Sjeverstalj 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Dinamo se nakon lošeg ulaska u sezonu vraća onim rezultatima na koje smo navikli od njih. Danas je teško nastradao Sjeverstalj koji se sve do 8. minute držao, a tada je Smirjagin u razmaku od samo 13 sekundi primio dva pogotka. Prvo je zabio Daugavinš, a potom i Karpov.

Do kraja trećine Arzamascev je smanjio prednost Dinama na 2:1.

Do polovice drugog perioda susret je bio riješen. Cvetkov je iskoristio kazneni udarac za povećanje vodstva na 3:1, Pestuško je povećao na 4:1, a konačni rezultat postavio je Robinson. Treba dodati da je Gorovikov u redovima Dinama upisao 3 asistencije u susretu.

Slovan – Jokerit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Slijedeći protivnik našeg Medveščaka, momčad Slovana poražena je na svome ledu od Jokerita. Prvi gol ipak djelo je Slovanovog najboljeg igrača – Ladislava Nagyja, zabio ga je na powerplayu. Međutim, nešto manje od minute i pol kasnije Steve Moses također na drugoj strani leda koristi igrača više i vraća susret u egal.

Rita i Koukal su svojim pogocima u drugom periodu pružili nešto ležernije vodstvo Jokeritu, koji sa 1:3 ulazi u posljednju trećinu susreta.

Johan Harju nakon 5 minuta igre u trećem dijelu postiže četvrti Jokeritov pogodak i potvrđuje pobjedu. Do kraja susreta Žiga Jeglič, smanjuje zaostatak realiziravši kazneni udarac.

Lokomotiv – Torpedo 3:4 SO (1:1, 2:2, 0:0, 0:0, 0:1)

Dobre vijesti za Medveščak stižu iz Jaroslavlja. Lokomotiv koji se nalazi jedno mjesto ispred Medveščaka na ljestvici ostao je bez punog plijena na domaćem ledu. Torpedo je nakon raspucavanja uzeo dodatni bod.

Poveo je Lokomotiv na polovici prve trećine preko Musatova, ali ipak do kraja perioda Dvurečenskij je postigao pogodak i vratio stvari na početak.

Nikita Dvurečenskij postiže svoj drugi pogodak na susretu za prvo vodstvo Torpeda. Samo 20 sekundi nakon toga Geoff Platt ponovno vraća stvari na početak, semafor pokazuje 2:2. Kako žestok tempo se igrao u tim trenucima pokazuje nam da je slijedeći pogodak postignut već nakon minute igre. Novo vodstvo Torpedu donio je Malevič. Kada je sve izgledao da se na drugi predah odlazi sa prednošću gostiju Averin je je iskoristio igrača više i postigao treći pogodak za Lokomotiv.

Treći period i produžetak nisu nam dali pobjednika, te su igrači krenuli u raspucavanje. Jarkko Immonen je u trećoj seriji udaraca donio pobjedu Torpedu.