Subotnja golijada

Današnji nam je dan ponudio pet susreta u KHL-u, ali pet vrhunskih susreta u kojima smo vidjeli 24 pogotka ukupno.

Avtomobilist je pregazio Admiral, Ak Bars je slavio protiv Traktora, CSKA protiv Vitjaza, dok je Lada iznenadila pobjedom u Nižnjekamsku, a ljepotica dana odigrana je u Magnitogorsku, gdje je Metalurg slavio 5:4 protiv Jugre.

CSKA – Vitjaz 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Iako rezultat sugerira drugačije momčad CSKA je bila nadmoćna u susretu protiv Vitjaza. U prvoj su trećini limitirali udarce gostiju na samo 2. I to su oba bila Kousalova.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Grigorenko na asistenciju Radulova. Momčad iz prijestolnice sada ima 12 pobjeda u nizu.

Ak Bars – Traktor 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Sa po jednim pogotkom u svakoj trećini momčad Ak Barsa ispratila je Traktor iz Kazanja.

Svitov je sredinom prve trećine doveo domaću momčad u vodstvo.  Drugi pogodak djelo je Ilje Nikulina, a postignut je nakon 43 sekunde igre u drugom periodu.

Točku na ”i” u ovom susretu stavio je Kosticin pogotkom u 54. minuti utakmice.

Treba dodati da Traktor za pobjedu ne zna već 5 susreta.

Metalurg Mg – Jugra 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Kako smo već rekli ljepotica dana odigrana u Magnitogorsku. Obje momčadi zajedno uputile su 68 udaraca prema golu, vidjeli smo čak 9 golova, a sve je začinjeno sa 36 minuta na klupi za kažnjene.

Jugra je tri puta u susretu vodila, a prvo vodstvo donio im je Jacenko nakon šest minuta igre. Jan Kovar je na powerplayu poravnao rezultat, međutim tako je bilo samo tri minute, a onda je powerplay Jugre kapitalizirao Sergejev za novo vodstvo gostiju. Za nešto lakši predah pobrinuo se Zaripov ponovno vrativši stvari na početak.

Bortnikov je u drugoj trećini doveo Jugru u novo vodstvo, a nekoliko minuta kasnije za 2:4 zabio je Ben Maxwell. Zaostatak je smanjio Osala, a nešto kasnije svojim drugim pogotkom Kovar je ponovno stvari vratio na početak.

Pobjedu Metalurgu donio je Mozjakin zabivši pogodak za 5:4, osim tog pogotka Mozjakin je bio asistent za oba Kovarova pogotka.