SKA tijesno, Jokerit izgubio

SKA – Avangard 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0) OT

SKA je pronašao novu žrtvu – perspektivni Avangard pao je u Sankt Peterburgu, ali pritom osvojio bod. Dvaput je Avangard imao prednost, dvaput je SKA stizao prije nego li je Artemij Panarin zatresao mrežu u produžetku za pobjedu.

Konstantin Barulin proživljavao je teške trenutke i bio pod ogromnim pritiskom ranije u susretu, a u Omsku će se gristi što nisu izdržali i došli do pobjede. Jevgenij Kulik doveo je goste do prvog vodstva sredinom susreta, no Maksim Čudinov pronašao je Patricka Thoresena 3 minute kasnije za poravnanje.

Roman Berdnikov ulovio je svoju drugu asistenciju na susretu kad je u 49. minuti uposlio Aleksandra Popova koji pronalazi put do mreže i novo vodstvo gostiju. Ovaj put SKA je trebao samo 2 minute za izjednačenje i ostavljaju dojam da igraju s pola snage, a mogu zabiti kad god požele.

Ilja Kovaljčuk upisao je asistenciju prema Jimmieju Ericssonu koji osvaja bod za peterburšku momčad i odvodi susret u produžetak.

Jokerit – Salavat Julajev 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Dva Finca, tri gola – tako je Salavat slomio Jokerit u Helsinkiju. Ilkka Heikkinen vratio se u domovinu i zatresao mrežu Rikua Heleniusa dvaput zaključivši time susret u korist Salavata.

Salavat je na početku stvorio prednost od dva gola razlike i do kraja susreta nisu puštali. Antti Pihlstrom kreirao je prvi gol na susretu, a vodstvo je poduplao Ivan Višnjevski prije prvog odmora. Dvije asistencije upisao je Kiril Kolcov.

Iako je početkom druge trećine Linus Omark smanjio, Ilkka Heikkinen se s dva pogotka u razmaku od 3:31 pobrinuo da bodovi krenu put Ufe.

Do kraja susreta Steve Moses uspio je smanjiti, no to nije pomoglo domaćima, koji su u ovom susretu ostali kratkih rukava.

Riku Helenius imao je najgoru utakmicu u KHL-u, nakon poraza od SKA (4:1, 10. 10. 2014.).

Ono što je bilo posebno upečatljivo na susretu bili su prekrasni Jokeritovi dresovi živih boja!

Loading

Punakeltainen sunnuntai. #jokerit #khlfi #pelipäivä

View on Instagram

Dinamo Riga – Baris 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Dva pogotka Brandona Bochenskog vodila su Baris do pobjede 3:2 u Rigi protiv Dinama. Susret je više manje odlučen u prvoj trećini kad je Baris ostvario vodstvo od dva pogotka razlike, čemu se Dinamo nije uspio othrvati.

Roman Starčenko je u 16. minuti poduplao početno vodstvo pa se na odmor otišlo s 0:2 na kontu gostiju.

Andris Dzerinš pronašao je put do mreže odličnog Jana Laca u 25. minuti, što je domaćim navijačima dalo neku nadu. Inače, Laco je završio susret s 93.9%, odnosno 31 obranom.

Svaku nadu ubio je ponovno Bochenski drugim svojim pogotkom u 45. minuti, što će se pokazati i pobjedničkim golom. Marcel Hossa samo je stigao smanjiti 3 minute prije kraja.

Ledovima KHL-a

Amur je dvaput vodio, pa upisao 11. poraz u nizu u porazu 2:3 od Dinamo Moskve. Maksim Karpov pogodio je za pobjedu proslavivši tako rođendan. Ujedno to mu je treća utakmica u nizu s postignutim golom.

Vitjaz se u Novosibirsku rekuperirao i vratio iz deficita od 2:0 došavši do nove pobjede protiv Sibira. Maksim Afinogjenov i Roman Horak vratili su Vitjaz na pravi put, prije nego je Vjačeslav Soloduhin zatresao mrežu za pobjedu.

Sjeverstalj ima novog-starog trenera Igora Petrova, no ponovno su trebali doći do raspucavanja da bi ostvarili pobjedu. Marek Kvapil bio je jedini precizan u izvođenju kaznenih udaraca za 3:2 pobjedu i nova dva boda u Čerepovcu.

Finska veza u Nižnjem Novgorodu bila je kobna za kazanjski Bars. U svakom pogotku Torpeda u 3:2 pobjedi sudjelovao je barem jedan Finac, točnije dva pogotka kreirali su samo Finci. Sakari Salminen i Jarkko Immonen upisali su svaki po dva boda.

Lokomotiv je teško zaradio pobjedu u Novokuznjecku kada je Jevgenij Gračjov pogodio u posljednjoj trećini. Curtis Sanford na golu obranio je 36 udaraca za drugi ovosezonski shutout.

Još gore bilo je u Vladivostoku gdje je Admiral pobjedio Soči 1:0 nakon izvođenja kaznenih udaraca. Nakon 65 minuta hokeja bez pogotka, Richard Gynge zabio je za pobjedu domaćina, dok je Ivan Nalimov imao 26 obrana.