15084208532_ec2e7335c6_o

SKA i dalje ne zna za poraz

Vrlo bogat dan na ledovima KHL-a. Čak deset susreta je danas bilo na rasporedu, a za Vas smo izdvojili neke od njih. Metalurg Magnitogorsk je razbio Amur, SKA i dalje niže pobjede, Jokerit je zabio sedam pogodaka Admiralu, a u Minsku i dalje briljira bivša Medveščakova linija.

Metalurg Mg – Amur 7:2 (0:2, 5:0, 2:0)

Metalurg Magnitogorsk na svome je ledu došao do nova tri boda s koja se utvrdio na prvom mjestu istočne konferencije. Ovaj puta nastradao je Amur, iako nije izgledalo tako loše za goste nakon prve trećine.

Dva je puta u prvom dijelu igre Orlov tresao Košečkinovu mrežu, prvi puta u devetoj minuti, a drugi puta u powerplay situaciji prije samoga kraja trećine.

U drugoj je trećini Magnitka u desetak minuta postigla čak pet pogodaka. Zaripov je smanjio zaostatak domaćina, dok je nešto kasnije Osala poravnao rezultat na 2:2. Dvije minute nakon izjednačenja Zaripov i Platonov su zabili još po gol svaki, a do kraja trećine Francis Pare je zabio još jedan za ugodnih 5:2 na kraju druge trećine.

Nakon samo minute u posljednjoj dionici igre Pare je upisao svoj drugi pogodak, a nekoliko trenutaka kasnije svoj hat-trick kompletirao je Zaripov za konačnih 7:2.

SKA – Atlant 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Sa odličnim igrama ove sezone nastavlja i SKA iz Sankt Peterburga, do sada imaju učinak 100%. Niti današnji protivnici – Atlant nisu im uspjeli ”otkinuti” niti bod.

Na početku susreta jedan ”Blitzkrieg” domaćih hokejaša, nakon šest minuta igre već je bilo 2:0 zahvaljujući pogocima Panarina i Ponikarovskog. No i gosti su pokazali zube, u osmoj minuti zaostatak je smanjio Černov.

Početkom drugog perioda Voronjin je poravnao rezultat na 2:2, međutim to je samo probudilo domaće hokejaše. Červenka i Maretnsson su tresli Šikinovu mrežu za 4:2. Engqvist je iskoristio powerplay da smanji zaostatak Atlanta, ali Panarin je do kraja trećine zabio za 5:3.

U posljednjoj je dionici susreta Sošnikov samo osvjetlao obraz gostima zabivši pogodak za konačnih 5:4.

Jokerit – Admiral 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

Debitant u KHL-u Jokerit odlično nastavlja svoju prvu sezonu u novoj ligi. Nalaze se na trećem mjestu zapadne konferencije, a danas su na svome ledu pobjedili momčad Admirala.

Prve dvije su trećine bile rezultatski u egalu, a Jokerit je tek u posljednjoj dionici igre ”pregazio” Admiral.

Poveli su gosti pogotkom Sigarjova, a minutu nakon toga već je bilo 1:1 zahvaljujući Aaltonenu.

Do 22. minute rezultat se nije mijenjao, a tada Karalahti dovodi Jokerit u vodstvo. Moses je povećao prednost domaćih na 3:1 šest minuta kasnije. Domaća se momčad malo opustila i na samom kraju trećine gosti su stigli do izjednačenja. Bergfors je iskorstio powerplay, a Ušenin je stvari vratio na početak.

U trećoj minuti posljednje dionice Moses postiže svoj drugi pogodak da razbije egal. Nekoliko minuta kasnije Huhtala zabija za 5:3. Sredinom posljednjeg dijela u strijelce se upisao i Hagman, a na samom kraju utakmice konačnih 7:3 postavlja Linus Omark powerplay pogotkom.

Sjeverstalj – Dinamo Mn 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Na krilima bivših Medveščakovih igrača Dinamo Minsk je došao do pobjede u gostima protiv Sjeverstalja.

Prva trećina je završila bez pogodaka, iako su domaćini natpucali goste iz Minska.

Sredinom susreta Monahov je iskoristio prednost igrača više na ledu i doveo Sjeverstalj u vodstvo. Međutim, četiri minute kasnije Dinamo je imao šansu sa igračem više napraviti nešto i Jonatahan Cheechoo je stvari vratio na početak. Asistenti za pogodak su bili Vesce i Linglet. Još jedan powerplay do kraja trećine iskoristili su igrači Dinama, ovaj puta strijelac je bio Linglet, a Vesce i Ellison asistenti.

Rezultatom 1:2 se otišlo na drugi predah. U posljednjoj dionici susreta Matt Ellison je uz asistenciju ubilježio i pogodak. U praznu mrežu je zabio za konačnih 1:3.

Ledovima KHL.a:

Sibir je nakon produžetka slavio u gostima protiv Avtomobilista. Ak Bars je na svome ledu izgubio od Metalurga Nk nakon raspucavanja. Torpedo je pobijedio Ladu 3:0. Dinamo Msk je slavio protiv Sočija u gostima. CSKA je razbio Neftehimik sa 6:3, a Vitjaž je pobjedio u Rigi 1:0 nakon penala.