pointnshoot/flickr.com

Sharksi pojeli Oilerse

Nakon Uskršnjeg ludila, konačno se vraćamo u normalni ritam, pa iako se hokej igrao, sve nam je nešto u magli, te ćemo se odmah početi baviti stvarima koje su se noćas odigrale, a u kojima su Oilersi teško stradali od Sharksa, Penguinsi propustili završiti seriju, a Rangersi poravnali seriju na 2-2.

New York Rangers – Montreal Canadiens (2:1); 2-2

Serija između ove dvije ekipe promeće se u jednu od najnapetijih, i kako smo već prije spominjali vjerojatno će trebati svih sedam utakmica da se riješi pitanje pobjednika. Vratari su ponovno bili dosta dobri, te je u ranoj fazi utakmice Lundqvist već upisao obranu kada je u breakaway prilici bio Shaw. Njegov kolega s druge strane prvi je kapitulirao i to nakon što je njegov branič izgubio pak u korneru, te ga je Fast “ukrao” i pospremio ispod Price za 1:0. Ipak da bi se na odmor otišlo sa izjednačenim rezultatom pobrinuo se prvo Radulov koji se izborio za pak u neutralnoj zoni, dodao ga Mitchellu koji ga je produžio za Webera, a ovaj dodavši ponovno Mitchellu na koljena bacio nemoćnog Lundqvista i rezultat je bio 1:1. Niti pet minuta u drugom dijelu nije bilo potrebno da Nash zabije ono što će se kasnije pokazati kao pobjednički gol za konačnih 2:1. Velik dio u ovom susretu odigrali su vratari, Lundqvist je obranio 23 udarca, dok je Price zaustavio njih 30, ali ipak najzaslužnija za ovaj rezultat je vratnica koja je u samom finišu susreta spasila Rangerse, kada je već King Henrik bio nemoćan.

San Jose Sharks – Edmonton Oilers (7:0); 2-2

Da će utakmica u San Joseu biti posebna vidjeli smo već na samom otvaranju, jer samo je 15 sekudni bilo potrebno da Pavelski zabije za 1:0 i već tada na koljena baci igrače Edmontona. Od sedam pogodaka Sharksa čak četiri su došla na powerplayu, a prvi je djelo Couturea kojemu je to bio prvi pogodak u ovogodišnjem doigravanju.  Iako su gubili 2:0 nakon prvih dvadeset minuta, tek je u drugom dijelu igre slijedila prava katastrofa za goste iz Kanade. Nakon dvije minute nastavka Marleau je novim powerplay pogotkom iznad Talbotove rukavice promijenio stanje na semaforu na 3:0. Nešto kasnije u drugom periodu obrana Oilersa zaboravila je na Sorensena koji je jedan odbijeni pak Talbota spremio u mrežu. Čini se da su Sharksi konačno skauting odradili kako treba, jer nam je nekoliko minuta nakon Sorensena i Couture pokazao da je Talbotova slabost lijeva ruka, iznad koje je ciljao i zabio svoj drugi pogodak za 5:0, i time poslao Talbota da malo predahne na klupu. Umjesto njega na gol Oilersa stao je Brossoit koji je imao samo 8 utakmica u regularnom dijelu, ali ima omjer 4-1-0 sa 1,99 GAA i 92,8% obrana.
Da bi se stvar za goste dodatno zakomplicirala Draisaitl je zbog svoje gluposti, odnosno spearinga dobio kaznu od 5 minuta te je bio prisiljen napustiti susret puno ranije nego je to želio. Joe Pavelski je svojim drugim pogotkom prednost na tom powerplayu pretočio u 6:0, a u posljednjoj dionici igre Schlemko je postavio konačnih 7:0. Martin Jones je upisao shutout pobjedu sa 23 obrane, a Sharksi su 7 golova zabili iz 32 udarca na gol. Ova pobjeda Sharksa najveća je shutout pobjeda jedne momčadi u doigravanju u posljednjih 10 godina.

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins (5:4); 1-3

Noćašnjom su se pobjedom Jacketsi spasili od metle u seriji i od samoga ispadanja, barem za sada.Prvi pogodak zabio je Sidney Crosby, ali u svoju mrežu. Jack Johnson je pucao sa plave linije, a pak se odbio od Sidove klizaljke i završio iza Fleuryja. Nakon što su igrači Columbusa uzeli pak u neutralnoj trećini krenuli su prema Fleuryju, a Anderson je bio taj koji je ugurao pak preko linije i povisio prednost domaćih na 2:0.
U drugoj trećini igre Nutivaara je poveo kontru, pucao, ali Fleury brani njegov udarac, te pak dolazi do plave linije, Fleury brani još jedan udarac i daje još jedan rebound, a ovaj puta Nutivaara je na pravom mjestu i sada je to već gotovo nedostižnih 3:0 za Blue Jacketse, a Nationwide Arena je na rubu ludila.
Ipak malo su se i Penguinsi trgnuli, te je na powerplayu Hornqvist zabio za 3:1, a nakon njega i Hainsey za 3:2, inače na vratima Jacketsa Bobrovsky je bio stvarno dobar, ali ovaj puta odličan screening je odigrao svoje.
William Karlsson je zabio svoj prvi pogodak u doigravanju nakon što je iza gola nadmudrio golmana gostiju. Fleury je obranio prvi udarac, ali ostao je van svoga prostora te je Karlsson iskoristio prazan gol i nemogućnost Colea da mu digne palicu sa leda i ponovno doveo domaće do prednosti od dva gola. Na jedan razlike smanjio je Kuhnackl, ali Jenner je u jednoj gužvi bio igrač koji se najbolje snašao i postigao je 5 pogodak za Jacketse. Do kraja su gosti izvukli Fleuryja sa gola, pa iako su imali igrača manje dali su sve u napad i na kraju je Guentzel iz slota zabio za 5:4, ali to je bilo to. Jacketsi su pobjedili i izborili novi susret u Pittsburghu.

Bile su to tri noćašnje utakmice, pa iako ih je bilo samo tri bile su prepune događanja, a nova nas uzbuđenja očekuju večeras, a možda dobijemo i prve polufinaliste kada to već Penguinsi noćas nisu uspjeli:

Toronto Maple Leafs – Washington Capitals 2-1

Boston Bruins – Ottawa Senators 1-2

St. Louis Blues – Minnesota Wild 3-0

Anaheim Ducks – Calgary Flames 3-0