Sedmorica veličanstvenih

Jučerašnji bogati hokejaški dan obilježile su pobjede SKA nad Salavat Julaevom, CSKA je pobijedio Avtomobilist, Dinamo Moskva je slavio kod Sibira, a Torpedo je nakon raspucavanja slavio protiv Magnitke.

Susret u Moskvi između CSKA i Avtomobilista riješen je nakon dvije trećine. U desetoj minuti igre Bondarev je napravio prekršaj na Bumaginu, te su suci odlučili dati Bumaginu priliku da dovede goste u vodstvo kaznenim udarcem, što ovaj i čini.

Rezultat se nije mijenjao slijedećih dvadeset minuta, a onda je Kiselevič poentirao na powerplayu za izjednačenje rezultata, a do kraja trećine Radulov koristi dodavanje Muršaka i zabija za 2:1 i nova tri boda na kontu ”Armije”.

Pregled nastavljamo u St. Peterburgu gdje je SKA sa visokih 7:2 razbio Salavat Julaev. Jimmie Ericsson i Tony Martensson bili su strijelci za SKA u prvoj trećini, u kojoj su domaći uputili 15 udaraca, za razliku od gostiju koji su ih imali samo 7.

Sredinom susreta Kaigorodov je smanjio prednost SKA na 2:1, al to je bilo kratkoga vijeka, jer dvije minute kasnije Kutejkin je realizirao powerplay, a nakon njega zabio je Hafizulin, te je domaća momčad sada imala tri pogotka prednosti. Do kraja trećine Hartikainen je zabio drugi i posljednji pogodak za momčad iz Ufe.

U posljednjoj dionici susreta domaća je momčad postigla još tri pogotka. Dadonov je zabio peti pogodak, nakon čega je gol napustio Irving, a na njegovo mjesto stao je Sohackij. Međutim i on je morao dva puta u mrežu po pak. Prvi ga je probio Tihonov, a na kraju susreta i Thoresen. I tako je SKA nastavlja dominirati, a osim što puno zabijaju vidimo da se jučer čak sedam različitih igrača upisalo u strijelce.

Još jedna utakmica sa dosta pogodaka odigrana je u Novosibirsku. Domaći Sibir je izgubio 3:5 od Dinamo Moskve.

U trinaestoj minuti u razmaku od samo dvadeset sekundi Sibir je dva puta zabio gol. Hersley je otvorio Šaričenkova, a drugi gol zabio je Ožiganov. Nakon dva gola i time-outa Dinamo je došao do daha i već nakon dvije minute Terešenko ih je svojim pogotkom vratio u igru.

Novi pogodak u mreži gostiju dogodio se na powerplayu u drugoj trećini, a postigao ga je Mamašev. Tu je Sibir stao sa pogocima, a proigrao je Dinamo. Već do kraja trećine rezultat su preokrenuli u svoju korist. Prvo je zabio Kokarjev, zatim Mironov na powerplayu, a na kraju trećine svoj drugi pogodak na susretu upisao je Terešenko.

Točku na ”i” svojim pogotkom u praznu mrežu, 65 sekundi prije kraja susreta stavio je Daugavinš.

Pregled završavamo jednom pomalo neočekivanom pobjedom Torpeda nad Magnitkom.

Oskar Osala je svojim shorthanded pogotkom doveo gostujuću momčad u vodstvo u devetoj minuti susreta. Končanih 1:1 u regularnom dijelu susreta postavio je Kuljomin početkom druge trećine.

Vratari su imali svoj dan, Kasutin je obranio 24 udarca, a njegov kolega s druge strane – Košečkin, jedan udarac više. Da su se iskazali govori nam i podatak da smo pobjednika dobili tek u sedmoj rundi raspucavanja. Košečkin je popustio na pokušaju Nikite Filatova, za velika 2 boda Torpeda protiv Metalurga.