Krume Ivanovski/khl.hr

Pun plijen Dinamu i Salavat Julaevu

Salavat Julaev i Dinamo Moskva su jučer, kako je to bilo i očekivano na kraju krajeva, slavili protiv Sočija i Vitjaza.

Salavat Julaev koji drži peto mjesto istočne konferencije je u Ufi pred nešto više od pet tisuća gledatelja ugostio Soči. Domaća se momčad pokazala kao vrlo efikasna i na 26 udaraca uspjela zabiti čak 6 pogodaka. Popperlea je načeo u šestoj minuti Dubrovskij, a deset minuta kasnije powerplay pogodak dodao je Kajgorodov. Vratar gostiju jednostavno nije imao svoj dan. U drugom periodu igre u 25. minuti još jednom je morao po pak u svoju mrežu, za domaće je pogodio Kolcov, a devedesetak sekundi kasnije Slepišev je zabio pogodak za 4:0. Nakon ta dva brza pogotka, Popperle je morao na klupu, dok je njegovo mjesto zauzeo Gavrilov.

Novi je vratar napadima domaćih odoljevao četiri minute, a onda ga je svojim drugim pogotkom savladao Kajgorodov. Do kraja drugog dijela igre pogodaka nije bilo.

Ponovno je domaća momčad bolje ušla u igru nakon predaha i već nakon tri minute igre postigla svoj šesti pogodak, strijelac je bio Tolpeko. Već 11 sekundi nakon pogotka za 6:0, Krijukov je zabio gol za 6:1. Nakon toga domaća je momčad malo usporila, što su igrači Sočija iskoristili i zabili još jedan pogodak da ublaže poraz. Strijelac posljednjeg pogotka na susretu bio je Petersson.

Moskovski je Dinamo očekivao osvojio tri boda protiv Vitjaza, ali ipak je to bilo teže nego se mislilo. Ivan Lisutin na vratima domaćih je propustio samo jedan pak iza sebe, a suočio se sa 38 udaraca. Moskovljani su u sva tri perioda dominirali i natpucali su svoje protivnike. Vratar Jerjomenko je sa svoje 24 obrane dao sjajnu šansu svojim igračima da uzmu bodove što se i dogodilo u 49. minuti. Isključen je Kučerjavenko zbog spoticanja, te je Dinamo imao powerplay. Karsums je napravio veći dio posla i ostavio pak u slotu za Višnjevskog, koji je ga je snažno opalio pod gredu za 0:1. Sa ova tri boda Dinamo je na četvrtom mjestu, sa bodom zaostatka za Jokeritom, dok je Vitjaz sedmi sa 38. bodova.