PRVA DOMAĆA POBJEDA U NOVOJ EBEL ERI

Igrači Medveščaka ostvarili su prvu domaću pobjedu u novoj eri EBEL-a pobjedivši goste iz Graza sa rezultatom 5:2. Nakon gostujuće pobjedeu produžetku kod Dorbirna medvjedi su pridodali nova 3 boda i tako vezali dvije pobjede u nizu. Važno je napomenuti kako je u obje pobjede veliku ulogu imao naš vratar Vilim Rosandić. Jučer je bio na visini zadatka sa vrhunskih 37 obrana (94,9%).

Domaćini su otvorili utakmicu na najboli mogući način, pogotkom već u prvoj minuti utakmice.  Tomaš Netik prolazi s desne strane i pronalazi samog Poyhonena u sredini koji pogađa mrežu gostujućeg vratara Honeckla za 1:0. Do kraja prve trećine gosti su preuzeli inicijativu i uspjeli  izjednačiti. Nakon što je Rosandić obranio prvi udarac otpadak je pokupio Brock Nixon i izjednačio na 1:1.

Nakon 4 minute igre u drugoj trećini Medveščak ponovo dolazi u vodstvo, ovaj puta preko Tylera Morleyja koji se najbolje snašao ispred vrata gostiju i pospremio pak koji je stajao u golmanskom prostoru. Izlgledalo je kako bi medvjedi mogli otići na drugu pauzu s golom prednosti, ali 1:12 min prije kraja trećine primili su pomalo bizaran pogodak. McLean je dodao u sredinu, a pak se odbio od palice Grazera čudnom putanjom i prevario Rosandića. Strijelac je ponovno bio Brock Nixon.

Na početku  treće trećine medvjedi su imali priliku s igračem više od skoro tri i pol minute, međutim nisu je uspjeli realizirati. No samo minutu kasnije najbolji  napadač na utakmici Tomaš Netik majstorski pogađa gosnji kut Honeckla za erupciju u dvorani. Do kraja utakmice Medveščak je uspio slomiti otpor gostiju iz Graza i s još 2 pogotka riješiti utakmicu. Pogotke su postigli povratnik u momčad Medveščaka nakon dugo godina Sašo Rajsar i ponovno Netik koji je utakmicu zaključio s 2 gola i 1 asistencijom.

S obzirom da je zbog ozbiljnije ozljede Krošelj izvan pogona, jučer je u grad stigla njegova zamjena: Drew MacIntyre koji je branio i prošle sezone za medvjede u KHL-u te ostavio dobar dojam. Vidjet ćemo kako će trener Cameron koristiti vratare u sljedećim utakmicama, no dojma smo da je Rosandić zaslužio dobivati više prilika na golu. Inače, jučer je bio prvi put nakon dugo vremena da su oba prijavljena vratara Medveščaka za utakmicu bili Hrvati.

Ovom pobjedom medvjedi su se maknuli s dna i popeli na 8. mjesto sa 6 bodova. Sljedeća utakmica je na rasporedu u nedjelju u gostima kod Znojma.

Tomaš Netik: “ Ovo je bila važna pobjeda za nas. U prošlim utakmicama nismo igrali toliko loše, ali ovaj puta smo ostvarili 3 boda. Danas smo igrali dobro, momčad je zabila 5 golova i je dobro za nas. Zadovoljan sam sa svojom izvedbom pogotovo jer sam u prošlim utakmicama imao dosta prilika, ali nisam uspjevao zabiti.“

Vilim Rosandić: „Dobar rezultat za nas, dečki ispred mene su igrali odlično danas. Graz je dosta ofenzivna ekipa, ali mi smo bili strpljivi, čekali svoje šanse i to se na kraju isplatilo. Naporno radim na treninzima i sretan sam kad ostvarimo čistu pobjedu za 3 boda.“

Trener Medveščaka Cameron: „Puno smo uvježbavali bolji učinak u ofenzivnoj igri i lijepo je kad si nagrađen s 5 golova. Rosandić je branio odlično, ali mi nismo iznenađeni jer njegovu predanost vidimo svaki dan na treningu i imamo potpuno povjerenje kad ga stavimo na gol. Za 2 dana nas čeka utakmica u Znojmu i nadamo se da ćemo igrati kao i danas. Pokušavamo postići kontinuitet, to je cilj svake momčadi.“

MEDVEŠČAK – GRAZ  5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

1:0 – Poyhonen (Netik, Koskiranta)

1:1 – Nixon (Setzinger, McLean)

2:1 – Morley (Balej, Tikkanen)

2:2 – Nixon (McLean, Setzinger)

3:2 – Netik (Pushkarich, Kudelka)

4:2 – Rajsar (Perkovich, Poyhonen)

5:2 – Netik (Koskiranta, Poyhonen)

MEDVEŠČAK: Rosandić, Nikolić, Tikkanen, Poyhonen, Netik, Koskiranta, Pushkarich, Boivin, Kudelka, Balej, Morley, Olden, Privitera, Deutsch, Janković, Zanoški, Simcic, Čepon, Perkovich, Brine, Rajsar.

GRAZ: Honeckl, Toivonen, Carlsson, Iberer, Woger, Brophey, Oberkofler, Weihager, Strohmeier, Nixon, McLean, Setzinger, Unterweger, Laakso, Zusevics, Higgs, Buzzeo, Soritz, Petrovitz, Natter, Ograjenšek, Pirmann.

Tko treba braniti više u sljedećim utakmicama?