Pregled KHL vikenda

Mnogi zanimljivi susreti su odigrani ovog vikenda u drugoj najjačoj ligi svijeta. Odmah u petak Atlant se pobrinuo za iznenađenje pobjedivši do sada neporaženi SKA, CSKA je u subotu pregazio Admiral, za drugo iznenađenje u subotu pobrinula se Lada pobjedivši Baris, a u nedjelju je Soči oteo bod Dinamu iz Moskve.

Atlant – SKA 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Prvi poraz ove sezone SKA je doživio u Mitiščiju protiv domaćeg Atlanta.

Već u prvoj minuti susreta Atlant je došao u vodstvo preko Černova. Domaća momčad je pokazala kako se nositi sa SKA ograničivši im broj udaraca na samo 3 u prvom dijelu igre.

Na polovici susreta Gluhov je povećao prednost na 2:0 iz kaznenog udarca, a pet minuta kasnije Šošnikov zabija za visokih 3:0 Atlanta.

Nakon samo dvadesetak sekundi igre u trećem dijelu Potapov je povisio prednost Atlanta na 4:0. Nakon toga se i gostujuća momčad probudila. Judin i Kovaljčuk su zabili pogotke u razmaku od samo 30 sekundi, nakon čega je domaći trener Kudašov pozvao time-out. Konačnih je 4:3 postavio Thoresen powerplay pogotkom deset minuta prije kraja susreta.

Admiral – CSKA 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

U dalekom Vladivostoku momčad iz prijestolnice – CSKA je sledila Admiral na -5.

Prva je trećina prošla bez pogodaka sa nešto više pokušaja gostiju.

Zato je druga trećina pokazala odmah na početku da će biti vatrena. Već u prvoj minuti Radulov zabija gol sa igračem više. Nekoliko minuta kasnije Da Costa također koristi igrača više za 0:2 gostiju. Nedisciplina domaćih ponovno im je donijela kaznu, a Radulov je ponovno bio neumoljiv sa igračem više. Niti time-out nakon primljenog pogotka nije disciplinirao igrače Admirala. u 37. minuti Muršak je zabio četvrti pogodak sa igračem više na susretu. Nakon primljenog pogotka na klupu je otišao Nalimov, a njegovo mjesto na vratima Admirala zauzeo je Proskurjakov.

U posljednjoj dionici igre igrač CSKA Artjuhin je zaradio 2 + 10 minuta kazne zbog udarca u područje glave i vrata. No, ponovno je gostujuća momčad bila ta koja je iskoristila kaznu domaćih. Končanih 0:5 postavio je Igor Volkov.

Lada – Baris 2:1 SO (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Gledatelji u Toljatiju imali su razloga za veselje nakon što je njihova Lada nakon raspucavanja porazila Baris iz Astane.

Nije to bio susret koji je obilovao dobrim potezima i pokušajima, u prve dvije trećine bilo je tek tridesetak udaraca na gol i samo tri isključenja.

U prvih pet minuta trećeg perioda vidjeli smo dva pogotka. Starčenko je u 42. minuti doveo Baris u vodstvo. To vodstvo stajalo je slijedeće tri minute, a onda je Sloboda uzeo pak na plavoj liniji, otklizao do bulija i probio Lacoa na golu za 1:1.

Produžetak nije donio pobjednika pa se krenulo u raspucavanje. Tek u osmoj rundi raspucavanja dobili smo pobjednika. Pobjednički gol djelo je Nikitenka.

Dinamo Msk – Soči 2:1 OT (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Novaci u ligi – Soči i dalje nižu poraze. Tako da bodom protiv Dinama u gostima mogu biti jako zadovoljni.

Prvi je period završio rezultatom 0:0.

Do prvog pogotka na susretu došla je domaća momčad preko Babenka, iskoristivši igrača više.

Veći dio drugog perioda gosti su proveli sa igračem manje na ledu, tako da su uspjeli uputiti samo 4 udarca na gol Šaričenkova.

Nakon dvije minute igre u trećem periodu Ljudučin je postigao izjednačujući pogodak i kasnije će se ispostaviti njime izborio produžetak.

Minuta i pol je bila dovoljna u produžetku da Dinamo uzme dodatni bod. Daugavins se iza gola izborio za pak i pronašao Osipova ispred gola, a ovaj postiže pogodak za 2:1.