Pregled dana: KHL

Za srijedu je bilo rezervirano deset KHL susreta, tako da smo jučer prešli brojku od 300 utakmica ove sezone, što je nešto više od jedne trećine susreta koji se trebaju odigrati. Jokerit je bio bolji od Lokomotiva, Dinamo Minsk od Admirala, a SKA je teniskim rezultatom porazio Vitjaz.

Susret u Jaroslavlju počeo je katastrofalno za domaće hokejaše, jer su nakon manje od pet minuta igre već gubili 0:2. Moses je zabio powerplay gol nakon 71 sekunde igre, a Koukal je nešto kasnije povisio na 0:2.

Finska momčad se u jednom trenutku odvojila na +3 zahvaljujući drugom Mosesovom pogotku, ali do kraja druge trećine zahvaljujući isključenjima Jere Karalahtija i njegova imenjaka Sallinena, Lokomotiv je preko Plotnikova došao do smanjenja rezultata na 1:3. Što je i bio konačni rezultat susreta.

U Minsku, u velikoj Minsk – Areni koja je bila gotovo ispunjena do kraja domaći je Dinamo porazio goste s dalekog istoka.

Utakmica je riješena tek pet minuta prije kraja pogotkom Ryana Vescea, Razvadovskij i Ellison su bili asistenti. U drugoj dionici 5+20 kazne zbog nabijanja na ogradu dobio je Nesterov (VIDEO).

Važni su to bili bodovi za Dinamo koji ih sada ima 40, odnosno čak 11 više u odnosu na momčadi koje se bore za doigravanje, a koje predvodi naš Medveščak.

Vitjaz i SKA su odigrali jednu vrlo grubu i vrlo efikasnu utakmicu sinoć. Nakon četiri minute igre SKA je imao 0:2 zahvaljujući pogotku Panjarina koji je već u drugoj minuti probio Kasutina i powerplay pogotku Tihonova.

No, i Vitjaz je imao nešto za reći u prvoj trećini. Kučerjavenko je iskoristio isključenje Aleksandorva za smanjenje  zaostatka, a do kraja trećine Mario Kempe je također powerplay golom izjednačio rezultat na 2:2.

Serija isključenja se nastavila i dalje, ali pogoci su izostali, sve do 32. minute, a tada su u razmaku od šest minuta pala nova tri pogotka. Kalinjin je zabio za novo vodstvo gostiju, no dvije minute kasnije Jakubov je ponovno vratio egal, ali nešto kasnije Makarov zabija četvrti gol za SKA na susretu.

Nešto bolji ulazak gostiju u posljednju dionicu susreta okrunio je Červenka pogotkom u 43. minuti. A, da je sve gotovo bilo je jasno desetak minuta kasnije kada je Čudinov zabio šesti pogodak, i ovaj na powerplayu. Soloduhin je 14 sekundi kasnije postigao pogodak da taj poraz ipak ne izgleda tako grozno.