Poljski U18 reprezentativci svladali mlade Hrvate

Piše: Hrhokej.net

Hrvatska juniorska reprezentacija u prvoj je utakmici svjetskog prvenstva divizije IIA izvukla minimalni poraz protiv prvog favorita turnira, Poljske. Visoki i snažni poljski reprezentativci od prve su minute dominirali ledenom plohom. Hrvatska vrata bila su pod gotovo neprekidnom opsadom zasipana udarcima sa svih strana. Međutim, debitant u hrvatskom dresu, Valenčić, sjajnom je izvedbom izluđivao protivničke igrače zaustavljajući jedan udarac za drugim. Poljaci su ga prvi put svladali krajem prve trećine kad su imali igrača više. Hrvatska je izjednačila minutu kasnije golom Krikšića poslije prvog i jedinog udarca naših u prvih dvadeset minuta. Poljska ofanziva nastavila se i u drugom dijelu susreta što je dovelo do novog vodstva protivnika u 25. minuti. Sjajna izvedba hrvatskog vratara nastavila se sve do kraja susreta jer Poljaci više nisu mogli postići ni gola. U završnici susreta Hrvati pokušavaju sa šestoricom igrača doći do podviga no Poljska je sačuvala minimalnu prednost i osvojila prva tri boda.

”Poljska je jako kvalitetna reprezentacija i rezultat ne prikazuje pravi omjer snaga između nas i njih. Oni su potpuno dominirali tijekom utakmice i bili superiorniji, ali mi smo imali veliku podršku golmana i upravo smo zbog toga izgubili s tako malom razlikom. Drago mi je što su se dečki borili do kraja, čak su nam se kasnije i otvorile neke prilike, ali nažalost nedostaje nam iskustva”, rekao je izbornik Danijel Kolombo.

”Bez obzira što smo od favorizirane Poljske izgubili 1:2, to ništa ne mijenja. Nama je i dalje prvenstveni cilj ostanak u Grupi A, Tim više što smo u ovoj utakmici izgubili do kraja prvenstva jednog od ključnih igrača Jana Smoleca koji je slomio prst”, izjavio je Kolombo.

Idući susret Hrvatske na rasporedu je u ponedjeljak u 12:00 po našem vremenu. Suparnik će joj biti Koreja od koje su prošle godine izgubili 2:4.

Hrvatska – Poljska 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Tallinn, Ledena dvorana Tondiraba, 22.3.2015.