15272219541_849544b8cb_o

Počela Konferencijska polufinala; Draisaitl uništio Duckse

Krenula su i polufinala doigravanja, i kako su mnogi i sami vidjeli očekuju nas jako dobre serije. Možda malo neočekivano nekima, a nekima ne, Oilersi su dobili Duckse na njihovom ledu, Predsi su slavili protiv Bluesa, a to je tek bilo prvi dan. Drugi dan su se susreli Rangersi i Senatorsi, a Capitalsi su ugostili Penguinse.

Anaheim Ducks – Edmonton Oilers 3:5 (0-1)

Osam pogodaka smo vidjeli u Anaheimu u susretu Ducksa protiv Oilersa. Iako su gosti dobili taj susret domaća je momčad ipak prva zabila gol. Strijelac za 1:0 bio je kapetan Getzlaf na powerplayu već u prvoj minuti druge trećine. Gosti iz Edmontona nastavili su u ritmu regularne sezone. Odnosno Draisaitl je još jednom pokazao da voli igrati protiv “Pataka” jer upravo je njemu upisana asistencija za pogodak koji je zabio Letestu, treba reći da su u tim trenucima Ducksi imali dva igrača manje na ledu, a još jedan je ostao bez palice.
U nastavku igre Letestu je još jednom pogodio Gibsonovu mrežu, a asistent je ponovno bio Draisaitl. Dvije minute kasnije na sad već velikih 3:1 povisio je Larsson koji je iskoristio manjak koncentracije u obrani Ducksa te nesmetano došao pred gol i zabio svoj prvi gol u doigravanju. U slijedećih nekoliko minuta Ducksi su se vratili u igru sa dva brza pogotka. Prvo je Eaves smanjio na 3:2, a Silfverberg je izjednačio na 3:3.
Svoj drugi pogodak na susretu zabio je Larsson, koji je prošao iza gol linije i od Gibsona poslao pak u mrežu za 4:3 i novu prednost gostiju, a do kraja je ostalo manje od pet minuta. Međutim rezultat se nije mijenjao, bar što se domaćih tiče, a gosti su pogotkom u praznu mrežu potvrdili svoju pobjedu. Strijelac je inače bio Draisaitl kojemu je to bio četvrti bod na susretu. Slijedeći susret ove dvije momčadi na rasporedu je noćas.

St. Louis Blues – Nashville Predators 3:4 (0-1)

Momčad iz Nashvillea koja je senzacionalno izbacila Blackhawkse u prvom krugu, nakon prve utakmice u St. Louis jedan mali korak je bliže povijesnom ostvarenju i prolasku drugog kruga doigravanja. Za goste su stvari krenule odlično kada je polovinom prvoga dijela Subban strahovit udarac sa bulija poslao prema golu, a Wilson ga je spremio iza Allena za 0:1.
Dobra igra gostiju nastavila se i u drugom periodu, jer već nakon dvije i pol minute igre Subban je ponovno snažno udario pak prema golu, a ovaj puta ga nitko nije dirao te je bilo 2:0, a P.K. Subban je upisao svoj prvi gol u ovogodišnjem doigravanju. Inače powerplay Predatorsa je došao nakon što se Fiala u jednom sudaru sa braničem Bluesa strahovito zabio u ogradu iza gola, te je na nosilima izašao van te je upućen u bolnicu.
Nadu domaćima vratio je Parayko koji je bio posve sam i nije imao previše problema zabiti gol za 2:1. Četiri minute kasnije još jedan powerplay gol za goste. Subban ponovno poteže, a Forsberg skreće pak u mrežu te Predatorsi odlaze na 1:3.
U nastavku igre bolje su se snašli domaći, nakon sedam minuta Ststny je prekrasno uposlio Schwartza pred golom Rinnea, a ovaj zabija za 2:3 i smanjenje prednosti gostiju. Pogodak je dao krila domaćima, pa je Sobotka na polovici posljednje dionice izjednačio rezultat zabivši gol Rinneu preko ramena za 3:3. Ipak da se domaći ne razmašu previše pobrinuo se Fiddler svojim prvim pogotkom u doigravanju te postavlja konačnih 3:4 za prvu pobjedu i vodstvo Nashvillea u seriji. Valja istaknuti da se ponovno vidjela doza zbunjenosti u obrani domaćih, posebice kod zadnjeg pogotka kada nisu uspjeli izbaciti pak iz vlastite zone.

Ottawa Senators – New York Rangers 2:1; (1-0)

Momčad Ottawe je jedina koja je obranila čast domaćina, jer jedini su u prvim susretima polufinala upisali pobjedu na svome ledu. Prvi period je završio bez pogodaka iako je bilo pregršt šansi, a najbolja je bila kada je Staal stajao sam pred gotovo svladanim Lundqvistom te uputio nekoliko udaraca sa manje od metra razmaka, ali Henrik je još jednom opravdao svoj nadimak “King”.
U drugoj trećini igrači iz New Yorka nošeni dobrim obranama svoga vratara došli su prvi do gola. McDonagh je zatresao mrežu na powerplayu strašnim udarcem sa plave linije. Ostatak trećine protekao je u vodstvu gostiju, a na samom kraju Ottawa je preko Dzingela koji je iskoristio rebound na powerplayu došla do pogotka i prije trećeg perioda poravnala rezultat na 1:1.
Posljednja je dionica tekla tako da su se izmjenjivale prilike s jedne i druge strane, ali Anderson s jedne i Lundqvist s druge strane imali su odličan dan. Lundqvist je obranio 41 udarac, dok je domaći vratar bio suočen sa nešto manje udaraca, ali i dalje je skupio odlične 34 obrane. Tako da zahvaljujući njima mreže su mirovale sve do pet minuta prije kraja susreta a onda je kapetan odigrao kapetanski i zabio svoj prvi pogodak u doigravanju. Erik Karlsson je potegnuo gotov sa ograde iza gol linije te je pak pogodio jedino mjesto gdje Lundqvist nije mogao ništa – u njegova leđa. I tek tako rezultat je bio 2:1, a pokazat će se kako je to bio i konačni rezultat susreta. Minimalna pobjeda za vodstvo u polufinalnoj seriji.

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 2:3; (0-1)

Kako smo već prije rekli ova serija je prava poslastica. Dvoboj Capsa i Pensa, prve i druge momčadi Lige, dvoboj Oveckhina i Crosbyja, nazovite to kako želite, ali znate i sami da ćete pratiti sve vezano uz njih.
Capsi su krenuli žustrije u susret i kada su već savladali Fleuryja na golu, a Oshie je pomislio da samo treba gurnuti pak u mrežu Guentzel je uletio i klizaljkom spasio da pak ne uđe u gol i da Capitalsi ne dođu do vodstva.
U nastavku igre, nakon samo 12 sekundi točnije Guentzel je još jednom pokazao da se odlično slaže sa Crosbyjem jer upravo je on asistirao Sidu pri prvom pogotku na susretu za prednost gostiju od 0:1. Manje od minute nakon prvog pogotka Crosby je zabio još jedan i poduplao prednost Penguinsa na 0:2. Rezultatski se stanje nije mijenjalo sve do dvije minute prije kraja kada je Oveckhin zatresao mrežu za ugodnijih 1:2 prije odmora i trećeg perioda.
U posljednjoj dionici susreta, u devetoj minuti dogodio se manjak koncentracije u obrani Penguinsa te su na drugoj vratnici ostavili Kuznetsova samoga te je Rus na sveopće oduševljenje dvorane poentirao za 2:2.
Četiri minute nakon toga čovjek koji je prošle sezone presudio Capitalsima zabio je pogodak za pobjedu Penguinsa u prvome susretu, riječ je naravno o Nicku Boninu. Boninu je to bio drugi pogodak u doigravanju. Ova serija se nastavlja u Verizon Centeru u Washingtonu u subotu navečer kada ćemo vidjeti hoće li Washington uzeti pobjedu na domaćem ledu ili će Penguinsi napraviti ogroman korak ka novom Konferencijskom finalu.