Pobjeda Istoka nad Zapadom

Dan prepun akcije i dobrih susreta je iza nas. Sedam susreta, tri produžetka, mnoštvo golova i nekoliko vrlo neizvjesnih susreta, sve se to dogodilo danas u KHL-u.

Istok je bolji od zapada, ne nije riječ o All-Star utakmici, nego o sudaru divova. SKA kao najbolja momčad zapada ugostio je Metalurg Magnitogorsk koji je najbolji na istoku lige. Magnitka je danas ipak bila bolja momčad i odnijela je pobjedu.

Magnitogorsk je prvi došao u vodstvo u 12. minuti, Antipin je držao pločicu, a napadači SKA su ga stisli visokim forecheckom, ali on je izvrsno vidio Jakucenju i iz svoje trećine dodao na protivničku plavu liniju gdje je Jakucenja primio pločicu i izašao 1-na-0 sa Ivanikovim, te poentirao za prednost gostiju.

Domaća momčad se u igru vratila u 28. minuti. Thoresen je prošao iza gola i pokušao centrirati pak, ali ostao je pored lijeve Košečkinove vratnice, te ga je Červenka s lakoćom pospremio u mrežu za 1:1. Tim se rezultatom otišlo na drugi predah.

A kako smo u svakoj trećini vidjeli po pogodak, došlo je vrijeme da i u trećoj dionici netko zabije. A zabili su gosti. Zaripov je ostavio pak Batiršinu na ulazu u trećinu, a ovaj je otklizao desno uz ogradu i backhandom pokušao centrirati pak, međutim pak je išao direkt prema Ivanikovu i od njegova ramena odbio se u gol za 1:2 i pobjedu gostiju.

Sada selimo u Moskvu gdje je Dinamo u produžetku izborio pobjedu nad Avangardom. Počelo je dobro za goste iz Omska jer je nakon 45 sekundi Popov zabio za 0:1. No to je bilo sve od njih u prvoj trećini jer je uslijedio Dinamov show. Pestuško je izjednačio iz kaznenog udarca, zatim je na powerplayu rezultat preokrenuo Karpov, a do kraja trećine još jedan pogodak za Dinamo upisao je Daugavinš.

Sredinom druge dionice Avangardu su trebala dva powerplaya i dvije minute da rezultat vrate u egal. Prvo je Širokov smanjio prednost domaćih, a zatim je Perežogin izjednačio rezultat. U posljednjih se dvadeset minuta krenulo sa rezultatom 3:3.

Novo vodstvo Dinamu donio je Mozaljov u 47. minuti. Powerplay za Avangard došao je u pravom trenutku, te je Mozer ponovno izjednačio rezultat, što je značilo samo jedno – produžetak.

Točno 2:40 min igrao se produžetak kada je Janne Jalasvaara postigao pogodak vrijedan dodatnog boda za domaću momčad.

Nakon Moskve idemo u Čeljabinsk. I ovdje su gledatelji vidjeli produžetak, ali ovaj puta gostujući Lokomotiv došao je do dodatnog boda.

Plotnikov je doveo Lokomotiv u vodstvo nakon 48 sekundi susreta. Sedam minuta kasnije Kapustin je stvari vratio na početak, ali bolju igru u prvoj dionici Lokomotiv je okrunio sa dva nova pogotka. Pestunov je zabio na powerplayu da razbije egal, a svojim drugim pogotkom Plotnikov je donio mirnoću Lokomotivu.

Početkom druge trećine Traktor je dobio priliku sa igračem više i iskoristio je. Pogodak za nadu domaćima zabio je Popov. Traktor je sredinom druge dionice izjednačio rezultat preko Piganoviča. Tih 3:3 pokazat će se bio je konačan rezultat regularnog dijela susreta.

Kobno po Traktor će se pokazati isključenje Gubarjeva minutu prije kraja susreta, jer je se momčad iz Čeljabinska morala braniti sa 3 igrača. I taman kada je istekla kazna Gubarjevu, Lokomotiv je izigrao domaću obranu i Novotny je zabio pogodak za pobjedu Lokomotiva.