Bridget Samuels

Penguinsi skinuli Capse

Sinoć su na rasporedu bila samo tri NHL susreta, dva na Istočnoj obali, a jedan na zapadnoj. Sharksi su ugostili Predatorse, Senatorsi Flamese, a derbi je odigran u Washingtonu gdje su gostovali Penguinsi.

U San Joseu su Sharksi poraženi od gostiju iz Nasvillea rezultatom 2:1. Tom pobjedom Predatorsi su se probili na vrh Zapadne konferencije, dok su Sharksi na 10. mjestu. Gosti su prvi poveli već u 4. minuti susreta pogotkom Nystroma.

Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje dionice igre, kada je već na samom početku Pavelski jedan odbijanac ispred gola pospremio iza Rinnea za 1:1. U 9. minuti igre u posljednjoj dionici svoj prvi pogodak ove sezone postigao je Jarnkrok i time zapečatio sudbinu Sharksa.

U Ottawi je publika imala priliku vidjeti susret sa čak 8 pogodaka u regularnom dijelu susreta i brojnim preokretima. Prva je trećina završila 0:0 iako su Flamesi natpucali Senatorse sa čak 10-4 u udarcima. Zalaganje prema naprijed gostima se isplatilo početkom druge dionice kada je mrežu Senatora načeo Hamilton. Krajem drugog dijela Smith i Ryan postigli pogotke i preokrenuli rezultat u svoju korist. Posebno se ističe pogodak Smitha koji je se za pak izborio u svojoj trećini, sjajno otklizao po desnoj strani, prevario braniče Flamesa i na kraju postigao pogodak za 1:1.

U drugoj trećini su Flamesi sa dva brza pogotka ponovno okrenuli rezultat u svoju korist. Colborne je anulirao rezultat, a svojim prvim ovosezonskim pogotkom Russell je doveo Flamese do vodstva. Niti 5 minuta nakon vodstva Flamesa vidjeli smo novo izjednačenje, u gužvi ispred Hillera najbolje se snašao Turris i zabio svoj 5 pogodak ove sezone. Nakon izjednačenja Senatorima je trebalo točno 18 sekundi igre da dođu i do vodstva. Pageau je zabio, a tim pogotkom je smjestio Hillera na klupu, a njegovo mjesto na vratima Flamesa zauzeo je Ortio.

Nešto manje od 8 minuta ostalo je do kraja susreta kada su gosti dobili priliku na powerplayu, a nju je iskorstio Sam Bennett kojemu je to prvi pogodak u NHL-u uopće. Kako se rezultat nije mijenjao do kraja susreta, a niti tijekom produžetka pobjednika je odlučilo raspucavanje. Turris i Zibanejad su pogodili za domaće, dok je kod gostiju precizan bio samo Colborne. Valja istaknuti da su Flamesi natpucali Senatore sa 38 prema 23 udarca.

Washington Capitalsi su nakon 5 pobjeda za redom izgubili u svom Verizon centru od Pittsburgh Penguinsa kojima je to bila 5 pobjeda u ovoj sezoni.

Susret je riješen u 3 minute i 49 sekundi, ali tek u posljednjoj trećini. Kuznjecov je donio prednost Capitalsima. Pucao je Kuznejcov s lijeve strane i pogodio je Scuderija u klizaljku te je prevario Fleuryja za 1:0. Međutim Penguinsi su se vratili u susret nakon samo 24 sekunde. Bennett je ostao nečuvan na plavoj liniji, dobio je pak, uklizao u trećinu, pucao u Holtbyja i na kraju odbijanac pospremio za 1:1. Pobjedu Penguinsima donio je Kessel. Minuta je bila 3:49 u posljednoj dionici. Malkin je napravio veći dio posla i servirao je pak Philu koji ga je zakucao iza Holtbyja. Konačnih 1:3 pogotkom u praznu mrežu postavio je Nick Bonino.