AxsDeny

Penguinsi na ruski pogon

Snježna oluja bjesni istočnom obalom SAD-a i stvara velike probleme odvijanju normalnog života. Tako smo sinoć ostali zakinuti za susret između Islandersa i Flyersa, ali s obzirom na pregršt pogodaka i zanimljivosti u ostalim susretima otkazivanje tog događaja palo je u drugi plan.

Penguins – Canucks 5:3

Subotnji NHL jednom matinejom otvorili su Penguinsi i Canucksi susretom koji je obilovao pogocima. Hansen je već nakon manje od pola minute načeo Fleuryja na golu domaćih i doveo goste u vrlo rano vodstvo. Pred kraj prve trećine u trenucima dok su domaći imali powerplay, Crosby se spetljao i izgubio pak, te je krenula kontra Canucksa gdje je Dorsett pucao u gredu, a odbijanac pospremio ponovno Hansen za 0:2.

Jedini pogodak u drugoj dionici bio je djelo Evgenija Malkina koji je u trenucima kada je njegova momčad imala 5-na-3 jednom bombom postigao pogodak za 1:2 i povratak Pensa u igru.

Međutim nakon samo šest minuta igre u trećem periodu stvari su se za Pense zakomplicirale kada je Bo Horvat poslao pak iza Fleuryja za 1:3. Slijedeći pogodak je došao vrlo brzo, nakon minute i pol igre. Malkin je sve napravio, savladao Millera na golu, ali prošao je iza gol linije te centrirao pak koji je nes(p)retno pogodio Veya te se odbio u njegovu vlastitu mrežu za 2:3. Na polovici treće trećine uslijedio je Malkinov treći pogodak za 3:3. Bio je to njegov deseti hat-trick u karijeri, a atmosfera u Consol Energy Centru došla je do usijanja. Pensi su bili u naletu i sedam minuta prije kraja Rust je zabio pogodak za 4:3, a na samom kraju Crosby se upisao u strijelce pogotkom u praznu mrežu za 5:3. Međutim to nije bilo sve, Hansen je također želio hat-trick i dobio ga je 17 sekundi prije kraja susreta.

Sharks – Wild 4:3

Još jedan izrazito zanimljiv susret sinoć odigran bio je u San Joseu gdje su Sharksi ugostili Wild.

Nakon prve trećine gostu su imali prednost 2:1 iako su prvi u vodstvo došli Sharksi preko Hertla. Za prednost gostiju zabili su Porter i Coyle powerplay pogotkom.

Domaća je momčad u drugoj trećini preuzela inicijativu i pogocima Donskoia na powerplayu došla do izjednačenja, te preko Warda došla i do svog drugog vodstva na susretu.

Manje od osam minuta prije kraja susreta Stoll je ponovno doveo Wild u vodstvo, ali prva zvijezda susreta Joe Pavelski 84 sekunde prije kraja postiže pogodak za konačnih 4:3.

Tom su se pobjedom Sharksi približili Wildu na samo jedan bod zaostatka u konferenciji .

Bruins – Blue Jackets 3:2 SO

Bruinsi su momčad koja se bori za doigravanje, ali sinoć su se pošteno namučili sa posljednjom momčadi lige koja do sada upisala samo 39 bodova.

Iako je svaka od momčadi imala više od 30 udaraca na gol, jedine smo pogotke vidjeli u drugom periodu. Nakon tri i pol minute igre u drugoj dionici Boston je imao prednost od 2:0 pogocima Marchanda i Pastrnaka. Ali prednost je bila kratkoga vijeka jer je već u 11. Minuti bilo 2:2 zahvaljujući Proutu kojemu je to prvi ovosezonski pogodak i zahvaljujući Rychelu. Kako do kraja susreta nije bilo pogodaka, a niti produžetak nije riješio pitanje pobjednika išlo se na raspucavanje gdje je Boston odnio pobjedu.

Maple Leafs – Canadiens 2:3 SO

Pregled završavamo velikim Kanadskim derbijem u kojemu su Canadiensi uspjeli prekinuti niz od pet susreta bez pobjede.

Desharnais je već na samom otvaranju doveo Montreal u vodstvo, a na samom kraju prve trećine vodstvo je podebljao Fleischmann.

Nazem Kadri je u drugoj dionici igre zabio pogodak za smanjenje prednosti gostiju. Zanimljivo svoj trojici je to bio deveti ovosezonski pogodak.

U petoj minuti igre u trećem periodu Toronto je preko Lupula poravnao rezultat na 2:2 i poslao susret u produžetak. Nakon produžetka uslijedilo je raspucavanje, a pobjednika smo dobili tek u petoj seriji raspucavanja kada je Eller savladao vratara domaćih.

Kako stvari stoje Maple Leafsi niti ove sezone neće vidjeti doigravanje, a Canadiensi drže 11. Mjesto u konferenciji te im doigravanje još nije izmaklo.