Krume Ivanovski/KHL.hr

Odličan ponedjeljak za goste

Osim fantastične pobjede Medveščaka u Čeljabinsku, danas su na rasporedu bile još tri utakmice. Zanimljivo je da su sva tri susreta igrana na ”dalekom istoku” i sva tri su dobili gosti.

U Nižnjekamsku su se susreli Neftehimik i Atlant. Domaća momčad drži predzadnju poziciju u svojoj konferenciji, dok su gosti u zapadnom dijelu lige na 12. mjestu.

Atlant je poveo zahvaljujući powerplay pogotku Rukavišnikova u prvoj trećini. Već nakon pola minute igre u nastavku za 1:1 pogodak zabija Pjotr Kokrijakov. U te vatrene četiri minute druge trećine Černov je zabio za novu prednost Atlanta, ali rezultat je izjednačio Stapleton.

Pobjedu je gostima, 57 sekundi prije kraja donio Engqvist.

Slijedeći protivnik zagrebačkih Medvjeda je Lada koja je danas zabilježila domaći poraz od Dinamo Minska.

Kulakov je nakon 80 sekundi igre već savladao Ježova za 0:1, a sredinom prve trećine Cheechoo je povisio prednost na 0:2. Druga je trećina prošla bez pogodaka, a još jedan bivši Medvjed je zabio pogodak. Matt Ellison je na asistenciju Charlieja Lingleta zabio treći gol za Dinamo. Počasni pogodak za Ladu djelo je Baranceva u samoj završnici utakmice.

Najzanimljiviji susret danas bio je onaj između Jugre i Slovana. U prvih deset minuta već smo vidjeli tri pogotka. Ladislav Nagy je zabio za vodstvo Slovaka, a Maxwell i Pepeljaev su svojim pogocima preokrenuli rezultat u korist Jugre.

U 37. minuti Gusev povećava prednost na 3:1, a pola minute nakon njega Jeglič zabija novi gol koji Slovan vraća u susret na ulasku u treću trećinu.

Vladimir Mihalik je bio strijelac pogotka kojim je Slovan izborio produžetak, koji ispostavit će se nije dovoljan da dobijemo pobjednika.

Prije raspucavanja Birjukov je svoje mjesto među vratnicama prepustio Gorjačevskiju. Po domaću momčad to se pokazalo kao loša odluka jer je odmah u prvom pokušaju Nagy zabio pogodak koji je Slovanu donio vrijedna dva boda.