Photo by Krume Ivanovski / KHL.hr

Nove pobjede za SKA i Jokerit

Kontinentalna hokejska liga danas je na programu imala sedam susreta. SKA i Jokerit ostvarili su nove pobjede, Jugra je pregazila riški Dinamo, Vitjaz donio iznenađenje, a Dinamo Moskva zaključio dan pobjedom.

Neftehimik – SKA 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Iako Neftehimik nije mogao ni sanjati bolji start, na kraju je ipak slavodobitno Nižnjekamsk napustila momčad SKA. Aleksandar Rjazancev doveo je domaće u vodstvo nakon samo 32 sekunde igre. Do kraja prve trećine SKA je preokrenuo rezultat u svoju korist i do kraja nije ispuštao prednost. Pogotke su postigli Aleksander Ponikarovskij i Jevgenij Dadonov.

Druga trećina prošla je mirno, a u posljednjoj su gosti unakazili domaćine s glatkih 0:3. Kakva bi to utakmica SKA bila da Ilja Kovaljčuk ne da gol, a uz njega pogađali su još Vadim Šipačjov i Roman Červenka.

Šipačjov, Kovaljčuk i Artemij Panarin bili su najefikasniji, svaki s po dva boda.

Lada – Jokerit 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Jokerit i dalje uspješno kliže ledovima KHL-a. Danas ih je čekalo gostovanje kod budućeg protivnika Medveščaka, u kojem su slavili tijesno 2:1.

Goste je u vodstvo doveo Linus Omark u 14. minuti susreta lijepim pogotkom iz slota. U drugoj trećini, na njenom početku u 25. minuti Oskari Korpikari na dodavanje Juhamatti Aaltonena povećava vodstvo na 2:0. Na kraju se pokazalo dostatnim.

Denis Golubjev ublažio je poraz svoje ekipe dvije sekunde prije kraja.

Zanimljivost: u pauzi između prve i druge dionice svjedočili smo jednoj neobičnoj manifestaciji. Naime, na dan svog vjenčanja, bračni par izašao je na centar leda u Toljatiju te su svoje sudbonosno “da” odlučili izreći upravo na ledu omiljenog kluba.

Ledovima KHL-a

U ostalim susretima, Jugra je pregazila Dinamo Rigu s 5:2. Najefikasniji u redovima Jugre bio je Aleksej Pepeljajev s dva boda. Pogotke za Dinamo postigli su Kristaps Sotnieks i Andris Dzerinš.

U Novosibirsku je Sibir pobijedio Salavat 3:1, a pobjednički pogodak djelo je Patricka Hersleyja u 34. minuti.

Iznenađenje dana priredio je Vitjaz koji je u Podoljsku remizirao s Barsom iz Kazanja. Nakon 60 minuta bilo je 2:2, a pobjedu gostima donio je Oscar Möller u 19. sekundi produžetka.

Dinamo iz Moskve pobijedio je na domaćem ledu Avtomobilist 4:2. Kaspars Daugavinš sudjelovao je s dva pogotka, Maksim Pestuško upisao je tri asistencije, a gol i asistenciju Janne Jalasvaara. Aktualni prvak Metalurg je u Sočiju bio bolji 1:2 od istoimenog domaćina.