Photo by Davor Sajko/KHL.hr 6.9.2013.

Nezaustavljivi CSKA

Samo su tri susreta bila na rasporedu danas tijekom dana. Sjeverstalj se prošetao kroz Mitišči, Dinamo Minsk je ”torpedirao”  Torpedo, a CSKA je pomeo Slovan u Bratislavi.

Atlant – Sjeverstalj 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Atlant je upisao svoj četvrti poraz ove sezone. Sjeverstalj je bio prejak za ekipu iz Mitiščija. Možemo reći da je pitanje pobjednika bilo riješeno već sredinom prve trećine. Atlant je u nešto manje od četrnaest minuta primio čak tri pogotka. Lukin i Kazakovcev su zabili pogotke u razmaku od samo tridesetak sekundi. Mladi Bučnević je u četrnaestoj minuti igre postigao svoj prvi pogodak na susretu. Na predah se otišlo rezultatom 0:3.
U drugi dio  Atlant je ušao s igračem više i nakon minute igre kapitalizirao je svoju prednost, strijelac je bio Engqvist. Sredinom trećine Urbom radi novi prekršaj i daje šansu Gluhovu da poentira iz kaznenog udarca što ovaj i čini. S dva pogotka Atlant se vratio u utakmicu, ali ne zadugo, svoj drugi pogodak postiže Lukin, ovoga puta u powerplay situaciji.
Točku na ”i” u ovome susretu stavio je fantastični Pavel Bučnević svojim drugim pogotkom na susretu. Postigao ga je iz kaznenog udarca i time postavio konačnih 2:5.

Dinamo Mn – Torpedo 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Dinamo je na svome ledu porazio Torpedo iz Nižnjeg Novgoroda kojemu je to bila posljednja gostujuća utakmica u ovoj mini turneji. Već u sljedećem susretu ima priliku uzvratiti Dinamu na svome ledu.
Jedan pogodak je postignut u prvoj trećini. Bernacki je isključen zbog ometanja, a Jonathan Cheechoo je iskoristio prednost igrača više.
Druga je trećina bila odlučujuća. Igrači jedne i druge momčadi izmjenjivali su se na klupi za kažnjene, a prilikom jedne takve situacije Nick Bailen je poslao pločicu iza Kasutinovih leđa i povisio prednost na 2:0. Isti je igrač nekoliko minuta kasnije postigao i treći i posljednji pogodak na susretu.

Slovan – CSKA 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

CSKA nastavlja s dobrim igrama, pobjeda nad Slovanom im je treća u nizu. A sada im slijede tri domaće utakmice.
U prvom periodu igre CSKA je očekivano bio bolja momčad, imali su više šansi i udaraca na gol, a trud im se isplatio krajem prvog dijela kada ih je Muršak doveo u vodstvo.
U drugoj su se trećini Slovaci malo konsolidirali i natpucali CSKA, ali niti jedna pločica nije prošla Galimova. Usprkos većem broju pokušaja domaće momčadi, Stas je zabio pogodak koji je povećao prednost gostiju na 0:2.
Slovan je na ulasku u posljednju dionicu susreta morao loviti CSKA. Dobro je krenulo za njih kada je prednost gostiju na 1:2 smanjio Vondrka. Ali, na žalost po njih, nade da mogu do bodova na svome ledu uništili su Radulov i Grigorenko, zabivši svaki po pogodak za konačnih 1:4.