Photo by Krume Ivanovski / KHL.hr

Navijačima torta, a Dinamu bodovi

Riga upropastila rođendansko slavlje

Zagrebački Medveščak je prošlog tjedna napunio 54 godina starosti, a šlag na torti rođendanskog tjedna je bila utakmica s Dinamom iz latvijske Rige. No, šlag nije bio sladak. Gosti su u Domu sportova slavili s 3:0. Vrijeme prolazi, prostora za pogreške je sve manje, a Medveščak i dalje griješi.

Dinamu je ovo drugi put ove sezone da gostuje u Zagrebu. Prvi put su se susreli u petom kolu, početkom rujna kada je Medveščak slavio sa 2:1 nakon produžetaka. Da se sinoćnja utakmica odvila početkom rujna, dalo bi se reći da ima mjesta i vremena za ispravke grešaka. No, Medveščaku ove sezone preostaje 16 utakmica.

Igra Medveščaka, doduše, nije naznačila na rođendansku atmosferu. Činilo se kako većinu vremena nisu imali dovoljno volje i motivacije na ledu. Ideja kako doći do pogotka su imali, no ideje su, pak, ostale samo ideje. U trenutcima se dalo dobiti dojam gdje nisu znali što raditi s pakom u napadu. Momčad koja se krajem prosinca bori za playoff mora znati što raditi s pakom. Cijelokupan prosinac dosad nije bio na strani Medveščaka. Odigrali su sedam utakmica, pobijedili samo jednu nakon raspucavanja. Deprimirajuć učinak pogoršava činjenica da su u tih poslijednjih sedam utakmica Medvjedi zabili samo deset golova. To je 0.7 golova po utakmici. To, naravno, nije dobro. To je katastrofično.

Naravno, u hokeju treba imati ponešto sreće. No, sreća ni protiv Rige nije bila na strani Medvjeda. U više navrata koji su mogli rezultirati golom za domaćine, pak je jednostavno prešao preko palice ili igračima “nije sjeo”. Vrijedi napomenuti da je mladi branič Adam Deutsch, koji uglavnom doslovno cijelu utakmicu provede na klupi, protiv Rige dobio svoju najveću priliku u dresu Medveščaka. Nije odigrao puno, “samo” 4:32 minute, no 20-godišnji Šveđanin ima puno toga za pokazati i dokazati. Upravo to je i napravio. Ne valja ga požurivati, bacati odmah u vatru, očekivati od njega da igra po 15-20 minuta u utakmici, nego da glavni strateg Medveščaka, Gordie Dwyer postepeno više i više povjerenja ulaže u Deutscha, što protiv Rige i je. Medveščak je u trećoj trećini gubio sa 3:0, no Deutsch je upravo tada imao najveću dosad minutažu. Zaslužuje pohvale za svoj sinoćnji nastup.

Pucali si u nogu

Porazom protiv Rige su si Medvjedi praktički sami sebi pucali u nogu. Na tablici su već u dosta kompliciranoj situaciji, imaju po nekoliko utakmica više od konkurenata za doigravanje, no i dalje propuštaju bodove. Osim Spartaka i Slovana, sada im za vratom diše i Dinamo Riga, dok Medvjedima ponestaje vremena da ulove Dinamo Minsk.Rođendansko slavlje zagrebačkih Medvjeda je tako završilo tužno, usprkos tome što je Podravka navijačima podijelila komade rođendanske torte. Nakon utakmice su tamburaši imali nastup na ledu, a Medvjedi su također obijesili stare dresove u obliku broja 54, no zanimljivo je istaknuti da su izloženi KHL dresovi samo iz ove sezone te pripadaju igračima koji nisu nastupili protiv Rige.

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova
Gledatelja: 4.000. Suci: Vasiljev, Kulakov, Golovljov, Sivov.
STRIJELCI: 0:1 Sestito (Indrasis, Skvorcovs, 35), 0:2 Redlihs (Darzins, 41, PP), 0:3 Kulda (Zabis, Berzins, 45)
MEDVEŠČAK: Taylor, Krošelj – Gysbers, Morrisonn, Saarinen, Mertl, Smolenak – Parlett, Mäntylä, Giliati, Brule, Bolduc – Jurčina, Katic, Hedberg, Genoway, Bjorkstrand – Deutsch, Glumac, Jamtin, Perkovich. TRENER: Gordie Dwyer.
DINAMO: Eriksson, Sedlacek – Redlihs K, Sotnieks, Darzins, Redlihs M, Bicevskis – Seigo, Galvins, Skvorcovs, Sestito, Indrasis – Jass, Jerofejevs, Dzerins, Pavlovs, Meija – Locans, Berzins, Zabis, Kulda. TRENER: Kari Heikkila.
ISKLJUČENJA: Medveščak 10 minuta (Parlett 2, Bolduc 2, Brule 2, Giliati 2, Perkovich 2), Dinamo 10 minuta (Eriksson 2, Skvorcovs 2, Meija 2, Sotnieks 2, Jass 2)
UDARCI NA GOL: Medveščak 24 (4+8+12), Dinamo 29 (12+5+12)