Screenshot/nhl.com

Napokon pobjede za Maple Leafse i Kingse

Nakon bogate subote,  noćas su u NHL-u odigrane samo dvije utakmice. Maple Leafsi su došli do prve pobjede, nakon dva uvodna poraza, kao i LA Kingsi na zapadu kontinenta .

New York Rangers Toronto Maple Leafs 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)

Cody Franson je postigao prvi pogodak večeri na dodavanje Kessela i Bozaka. Bio je to powerplay pogodak sa visine desnog Lundqvistovog bulija. Do kraja prve trećine Rick Nash je stvari vratio na početak, gurnuo je pak u gol nakon izvrsnog dodavanja St. Louisa.

U drugom periodu igre, u samo četiri minute razmaka Maple Leafsi su zabili još tri pogotka. Kessel je realizirao powerplay, Kadri je upisao svoj drugi pogodak sezone, a van Riemsdyk na 4:1 povećava shortanded pogotkom. Nakon ta tri pogotka Stempniak je u solo prodoru progurao pak iza Reimiera za smanjenje prednosti na 4:2. Do kraja trećine Maple Leafsu su zabili još dva gola. Prvi je zabio Bozak, a minutu kasnije i Clarkson se upisao u strijelce, te je ”king Henrik” svoje mjesto na golu Rangersa prepustio Talbotu.

Nakon jednog naleta Dominica Moorea vratar Maple Leafsa morao je izaći ozlijeđen te je Bernier stao na njegovo mjesto. U končanici je Bernier propustio jedan pak iza sebe, i tako je Brassard postavio konačnih 6:3.

Los Angeles Kings – Winnipeg Jets 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

ToffoliCarterPearson je noćas bila linija koja je donijela pobjedu Kingsima. Svaki je igrač ostvario 2 boda.

Toffoli je pospremio odbijanac iza Hutchinsona i doveo domaću momčad u vodstvo. Drugi pogodak u susretu djelo je Anžea Kopitara.

Kingsi su u drugu trećinu ušli sa dva gola prednosti, a već nakon dvije minute Tanner Pearson je poentirao za velikih 3:0. Sjajnu igru već spomenute linije Kingsa svojim pogotkom okrunio je i Jeff Carter.

Dvije minute prije kraja druge trećine Little je pospremio otpadak iza Jonesa koji je dobio priliku na vratima Kingsa i postavio konačnih 4:1.