6795032700_e49584dbc6_o

Nakon Ducksa, noćas smo dobili nova dva polufinalista

Četiri susreta odigrana su noćas u NHL-u, dva Istočne konferencije, te dva Zapadne, u dva od njih mogli smo i na kraju krajeva dobili smo polufinaliste svojih konferencija. Predatorsi su pomeli Blackhawkse, a Penguinsi u petoj utakmici izbacili Blue Jacketse.

Montreal Canadiens – New York Rangers (2:3 OT); 2-3

Svaki puta kada igraju ove dvije momčadi jednostavno moramo spomenuti golmane, tako je bilo i ovaj puta, jer je već u prvoj minuti Price spasio siguran gol jednom fantastičnom reakcijom. Dvanaest minuta kasnije Habsi su poveli 1:0 wraparound pogotkom Lehkonena. Četiri minute kasnije Habsi su imali igrača više, ali Zibanejad je uzeo pak, gurnuo ga prema Fastu koji je bio brži od svojih čuvara i uspio je poravnati rezultat na 1:1. Međutim domaću momčad je taj pogodak samo probudio jer 24 sekunde kasnije Gallagher ih je ponovno doveo do vodstva, a zasluge idu i Plekanecu koji je radio odličan screen.
Drugi period je bio bez pogodaka do pred sam kraj kada je Skjei zabio svoj drugi gol u doigravanju, te su momčadi otišle na predah sa 2:2 na semaforu.
Treća dionica je bila bez pogodaka ponajviše zahvaljujući vratarima, i ponekoj vratnici koja je već nekoliko puta u ovoj seriji pomogla Rangersima.
Pobjedu Rangersima i vodstvo u seriji donio je Mika Zibanejad.

Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets (5:2); 4-1

Utakmica u Pittsburghu bila je posebna po nekoliko stvari, osim očite stvari, a to je da su Penguinsi prošli u drugi krug. Dakle, pobjeda je bila 57 u doigravanju za Fleuryja čime je prestigao velikog Toma Barrasa. Iako se to dogodilo u prošloj utakmici, valja spomenuti da je Guentzel postao prvi rookie od 1944. godine i Mauricea Richarda koji u svoja prva četiri nastupa u doigravanju ima pet pogodaka.
Što se same utakmice tiče Kessel je doveo Penguinse do vodstva powerplay pogotkom nakon 11 minuta igre.
U drugoj trećini dva Rustova pogotka u četiri minute dovela su domaću momčad do prednosti od tri gola razlike. Ipak i momčad Blue Jacketsa se malo trgnula te je Karlsson zabio za smanjenje prednosti na dva gola razlike, a nakon njega u strijelce se upisao i Jenner.
U posljednjoj dionici igre u strijelce se upisao i kapetan Crosby, a konačnih 5:2 postavio je Wilson sjajnim backhandom dok je bio okrenut golu leđima.

Nashville Predators – Chicago Blackhawks (4:1); 4-0

U Nashvilleu je sve bilo spremno za velike stvari, osjećala je to i dvorana i igrači, jer velika je stvar kao posljednja momčad ući u doigravanje i izbaciti protivnika, a još veća stvar ako je taj protivnik Chicago Blackhawks, a vi ga pometete van.
Prvi smo pogodak vidjeli tek u drugoj dionci igre kada je sa bande potegnuo Roman Josi i kroz gužvu pak je našao put između Crawfordovih nogu za 1:0 domaćih i veliko slavlje u dvorani. Drugi pogodak pripisan je Sissonsu iako je bio jako čudan, naime Sissons je pogodio gredu, te se pak odbio Crawfordu na leđa, a ovaj ga je svojom kretnjom ubacio u gol. Treći pogodak je za razliku od drugoga bio majstorski odrađen, “tic-tac-toe” dodavanja i brzinom munje igra se prebacila na stranu gostiju, i pak je došao do Josija koji svojim drugim pogotkom povećava prednost domaćih na sada već velikih 3:0. Nakon toga Chicago je ipak pokazao da ne misli pasti bez ispaljenog metka te je kapetan Toews powerplay golom smanjio prednost domaćih. Konačnih je 4:1 postavio Arvdisson pogotkom u praznu mrežu.

Edmonton Oilers – San Jose Sharks (4:3 OT); 3-2

U Edmontonu je odigrana vjerojatno najzanimljivija utakmica serije u kojoj je momčad Oilersa došla do pobjede nakon katastrofalnog poraza od Sharksa od prije nekoliko dana.
Prva momčad koja je postigla pogodak bili su Oilersi koji su do vodstva došli pogotkom Maroona nakon pet minuta igre. Ipak do kraja trećine, odnosno u slijedećih deset minuta Sharksi su okrenuli rezultat. Boedker je svojim prvim pogotkom donio izjednačenje, a Marleau je doveo goste do prednosti od 2:1.
U drugu su trećinu bolje ušli gosti, te je Schlemko bombom sa plave linije pod prečku spremio pak za 3:1. I kada je već sve izgledalo kao da će i ova utakmica otići na stranu gostiju Mark Letestu je na powerplayu zabio pogodak za smanjenje prednosti prije odlaska na drugi odmor.
Napetost je rasla kako je treći period odmicao, Sharksi su imali prednost, ali onda je Desharnais otkliao oko gola i na plavoj liniji “poslužio” Klefboma koji je uz zvonjavu vratnica spremio pak u Jonesovu mrežu te izborio produžetak za svoju momčad.
Gotovo je cijeli produžetak prošao prije nego je Desharnais uz asistenciju upisao i pogodak i to svoj prvi pogodak u doigravanju i to game-winning-goal. Spomenimo i da je McDavid upisao asistenciju, ali i jedan hit koji je ponovno digao dvoranu na noge.

Večeras se nastavlja borba za drugi krug u kojoj će se ili Leafsi ili Capitalsi približiti na korak do drugog kruga, a Senatorsi pobjedom mogu već danas osigurati nastavak sezone.

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs 2-2

Ottawa Senators – Boston Bruins 3-1