Photo by Davor Sajko/KHL.hr 6.9.2013.

Moskovski klubovi na visini zadatka

Sveukupno deset susreta odigrano je u srijedu diljem KHL-a. Medveščakovi protivnici u Boborovoj diviziji bili su uspješni, a težak poraz pretrpjeli su prvaci iz Magnitogorska. Sve oči bile su uprte u Sankt Peterburg gdje su se drugi put ove sezone susreli SKA i Dinamo Moskva, a zanimljivo je bilo i u Moskvi na susretu CSKA s Lokomotivom.

Sibir – Metalurg Magnitogorsk 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Krenimo u Novosibirsku. Sibir iz Novosibirska ugostio je aktualne prvake i upisao petu pobjedu zaredom. Ovim porazom prekinuli su niz Metalurga od pet pobjeda.

Za domaćine su zabijali Dmitrij Monja u 14. minuti, Jarno Koskiranta dodao je pogodak u 38. Maksim Ignatovič i Oleg Gubin u posljednjoj dionici podigli su rezultat na visokih 4-0, svaki jednim pogotkom. Monja i Ingnatovič zabijali su s igračem više.

Mikko Koskinen ostao je 49 sekundi kratak za treći shutout u nizu, probio ga je Oskar Osala. Skupio je 23 obrane.

Sibir je igru s igračem više odigrao fenomenalno, obranili su se svih pet puta.

Torpedo – Atlant 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Podmoskovski Atlant iz Mitiščija nanio je poraz Torpedu u Nižnjem Novgorodu. Konačnih 0:2 rezultat je i prve trećine nakon što su gosti furioznim startom i discipliniranom igrom do kraja mirno priveli susret kraju.

Torpedo je tako upisao četvrti poraz zaredom, a Atlant pobjedom dolazi u Zagreb, gdje će se u petak susresti s Medveščakom.

Pogotke za goste zabili su Maksim Potapov i Artjom Černov. Atte Engren sačuvao je svoja vrata netaknutima.

CSKA – Lokomotiv 3:2 (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0) SO

CSKA je u Moskvi nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca bio bolji od Lokomotiva. U momčad CSKA su se vratili Nikita Zajcev i Bogdan Kiseljevič, koji su nastupali za Zbornaju na Karjala Cupu u Helsinkiju.

Drugi najbolji strijelac Crvene Armije, Francuz Stephane da Costa, već je četiri susreta izvan stroja.

Kapetan Aleksandr Radulov nije se puno naigrao. U 11. minuti susreta naletio je oštro i palicom pogodio Geoffa Platta, naturaliziranog Bjelorusa, te dobio disciplinsku kaznu igre (2+5+10). Obzirom da mu je ovo druga takva kazna ove sezone (16. 10. u porazu od SKA u St. Peterburgu zaradio je prvu), propustit će iduću utakmicu svoje ekipe, u petak protiv Salavat Julajeva.

Radulov je na ovom susretu mogao upisati 300-ti asist u KHL-u, no još će malo pričekati.

Isključenje kapetana probudilo je strasti u domaćoj momčadi – Roman Ljubimov i Damir Žafjarov postigli su po gol u drugoj trećini za vodstvo od 2:0.

U posljednjoj trećini regularnog dijela Geoff Platt je prvo pogodio s igračem više u 55. minuti, a onda i 23 sekundi prije kraja za produžetak.

Pobjednik se odlučivao kaznenim udarcima, u čemu je bolji bio CSKA – jednini gol djelo je Ljubimova.

SKA – Dinamo Moskva 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Svojevrsni središnji susret dana bio je onaj između SKA i Dinama u St. Peterburgu. Navijači SKA ne mogu biti prezadovoljni viđenim, pogotovo ne konačnih rezultatom.

Iako prva trećina prošla je bez pogodaka, a SKA natpucao Dinamo, prave igre i realizacije nije bilo.

Zatim, šok odmah u nastavku igre, Gorovikov je 32 sekunde nakon početka druge trećine realizirao kazneni udarac i doveo Dinamo u vodstvo, a samo minutu nakon toga na 0:2 povećao je Mironov.

Bikov nije imao drugog izbora nego pozvati time-out da se njegova momčad malo konsolidira.

Sredinom druge trećine, i domaći su navijači imali razloga za slavlje, pogodak za smanjenje prednosti gostiju zabio je Barabanov. No, radost domaćih bila je kratkoga vijeka, samo nekoliko minuta kasnije Osipov ih je ”trgnuo iz sna” zabivši novi pogodak za Dinamo.

Točku na ”i” stavio je Karsums u 55. Minuti powerplay pogotkom za 1:4.