Prvaci su se opet namučili do pobjede, i to tijesne od jednog gola razlike. Jokerit je glatko slavio u Helsinkiju, a Vitjaz i Avangard su upisali visoke pobjede.

Metalurg Magnitogorsk – Ak Bars 2:1 (0:0, 0:0, 1:1; 0:0 – 1:0)

Siromašnu utakmicu sa samo dva pogotka odigrali su danas u Magnitogorsku domaći sastav Metalurg i gosti iz Kazanja. Iako vidno natpucani u prvoj trećini (7-16) domaći nisu primili pogodak, točnije Vasilij Košečkin. Na prvi pogodak čekalo se do posljednje trećine kad je Justin Azevedo pronašao Igora Mirnova za prednost gostiju u 44. minuti. Domaći su podigli nivo igre, povećali pritisak, pa tako i izjednačili u 58. minuti – Jevgenij Birjukov postigao je svoj prvijenac ove sezone, a Mozjakin u istoj akciji 13. asistenciju. Na kraju se pobjednika odlučivalo kaznenim udarcima – dvaput je precizan bio Danis Zaripov, dok je pogodak za goste upisao Aleksander Burmistrov.

Jokerit – Baris 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Daleko zanimljivija utakmica u Helsinkiju. Momčad Erkke Westerlunda i dalje maršira KHL-om vrlo uspješno. Steve Moses, Linus Omark i Topi Jaakola upisali su više od 1 boda, a Riku Helenius prepustio priliku Henriku Karlssonu koji je skupio 21 obranu i 91.3%.

Prije polovice prve trećine gosti su se našli u prednosti kad je Kevin Dallman poslao Karlssona po pločicu u mrežu. Veselje je bilo kratkog vijeka – 3 minute kasnije Petr Koukal donosi izjednačenje. Oba pogotka postignuta su s igračem više. Steve Moses zaredao je dva pogotka, onaj pobjednički s igračem više dovevši Jokerit do, pokazat će se, nedostižne prednosti. Bilo je u Tim trenucima 3:1 za domaće.  Malu nadu vratio je Dustin Boyd u 53. minuti, koju je definitivno ubio Eetu Pöysti 8 sekundi prije kraja.

Salavat Julajev – Avangard 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Iznenađujuće je danas u Ufi slavio Avangard. I to kako je slavio – pregazivši Salavat na domaćem terenu 6:2.

Ulazeći u drugu trećinu vodili su 2:1 gosti, no s trima pogocima u to srednjoj dionici definitivno su završili susret. Dva od tri pogotka upisao je Tom Wandell, svoje prve za Avangard nakon što je prošlu sezonu proveo u Spartaku, a sezonu prije u Sjeverstalju. Aleksander Perežogin imao je tri asista, Denis Paršin dva. Konstantin Barulin na vratima obranio je 21 udarac za 91,3%.

Jedine pogotke za Salavat upisali su Dmitrij Sjomin i Kiril Koljcov.