Metalurg Magnitogorsk i dalje nezaustavljiv

Jučer (12. 9.) je u KHL-u odigrana jedna utakmica – untardivizijski sukob između Dinama iz Minska i Atlanta iz Mitiščija. Ponovno su u prvom planu bili bivši igrači Medveščaka koji su u pobjedu 3:2 ugradili značajan broj bodova.

U vodstvo je Dinamo doveo Matt Ellison na asist Charlesa Lingleta, na 2:0 povisio je Ryan Vesce uz dodavanje Ellisona, a Jonathan Cheechoo namjestio je pločicu Paulu Szczechuri koji je svojim drugim pogotkom sezone donio nedostižnu prednost Bjelorusima. Do kraja su Andreas Engqvist i Jaroslav Diblenko smanjili, no Dinamo je uzeo sve bodove.

Danas je, pak, na rasporedu bilo 8 susreta.

Traktor – Jokerit 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Pred 7500 gledatelja u Čeljabinsku prvi su do vodstva stigli domaćini – Stanislav Čistov svojim drugim pogotkom sezone obradovao je domaću publiku.

Finci okreću susret u drugoj trećini, najviše se istakao Ryan Gunderson koji je upisao dva boda – asistenciju Juhamatti Aaltonenu kod prvog pogotka te se i sam upisao u strijelce krajem trećine, dodao mu je Ville Lajunen.

Lada – SKA 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Gostujući SKA je praktički u prvoj trećini pokazao tko je gazda na današnjem susretu. Dominirao je ponovno jedan i jedini Ilja Kovaljčuk. Svojih hattrickom riješio je susret, a uz njega strijelac je bio i Tony Martensson.

Za Ladu su precizni bili Stanislav Bočarov i Martin Zaťovič.

Lokomotiv – Metalurg Magnitogorsk 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Danis Zaripov dvaput, Sergej Tereščenko i Jaroslav Kosov jednom – bilo je to dovoljno za visoku pobjedu aktualnih prvaka u Jaroslavlju. Dvije asistencije upisali su Sergej Mozjakin i Jan Kovář.

Vasilij Košečkin bio je sjajan na golu s 96.2% odnosno 25 obrana.

Neftehimik – Dinamo Riga 2:3

Dinamo Riga nastavlja s dobrom igrom. Ovog puta bili su bolji u Nižnjekamsku, a zanimljivo, svi pogoci pali su u drugoj dionici igre.

Prvo je u vodstvo domaće doveo Maksim Ribin, no niti minutu kasnije poništio ga je Kaspars Saulietis na dodavanje Krišjanisa Redlihsa. Marcel Hossa donosi vodstvo lavijskom sastavu točno dvije minute kasnije.

Sredinom trećine Jegor Antropov precizan je za izjednačenje, a na samom isteku pretposljednje mintute trećine Lauris Darzinš, donosi pobjedu Dinamu svojim prvijencem. Asistirao mu je sjajni Miks Indrašis.