Photo by Krume Ivanovski / KHL.hr

Medvjedi protiv Vitjaza do prvih bodova u gostima

Vitjaz nakon raspucavanja prevladao u klackalici

U produžetcima su četiri minute imali igrača više, no na gol Vitjaza poslali samo tri udarca. Medveščak je u još jednoj utakmici prokockao zlatnu šansu za pobjedu. Na kraju je nakon raspucavanja slavio domaćin, a Medveščak se spuštene glave vraća u Zagreb s jednim osvojenim bodom od mogućih devet.

Medveščak je s vodstvom od 1:0 dogurao do sredine utakmice, koja se tada pretvorila u klackalicu. Nakon nešto manje od desetak minuta igre simo-tamo, Gilbert Brule je doveo Medveščak do vodstva. Stefano Giliati i Georgij Berdijukov su nedugo kasnije oboje dobili po dvije minute, igralo se četiri na četiri, sve dok baš Brule nije zaradio dvije minute zbog rušenja. Teemu Eronen je u 4-na-3 situaciji utakmicu vratio u egal.

“Ishod je očito razočaravajući. Vodili smo, u dva navrata, mogli doći do sva tri boda i onda smo zaredali isključenja” rekao je Geoff Kinrade. “Bod je bolji od niti jednog boda i to ćemo uzeti.”

Ukupno je u utakmici podijeljeno 36 kaznenih minuta, a Medveščak je u produžetcima imao zlatnu priliku – Juri Kokšarov je dobio 2+2 minute kazne, a zagrebački klub 4-na-3 situaciju do isteka vremena. U 3:45 sekundi su pucali tri puta po golu. Jedan udarac svakih 75 sekundi. Što su radili ostatak vremena, tko zna.

Raspucavanje je odlučilo pobjednika. Brule je savjest djelomično rasčistio što je u trećem krugu izjednačio seriju raspucavanja na 1:1, no na nesreću Medveščaka, Vitjaz je imao još jedan udarac jer je pucao drugi. Nikita Vizgalov je tada poslao pak u mrežu iza Heetera i zaključio ogled u korist domaćina.

“Napravili smo previše prekršaja, imali smo veliku priliku na samom kraju, no nismo uspjeli postići pobjednički pogodak” rekao je Jesse Saarinen. “Naravno, nakon cijelog puta nismo zadovoljni, uzeli smo bod, a mogli smo devet. Svi mi uvijek želimo pobijediti” zaključio je Saarinen.

MEDVEŠČAK 3
VITJAZ PODOLSK 4
(0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)
PODOLSK – Vitjaz ledena palača

Gledatelja: 2.500. Suci: Gofman, Gusev, Golovjov, Lazarev.STRIJELCI: 0:1 Jamtin (Kinrade, Gysbers, 6, PP), Afinogenov 1:1 (Makejev, Kučerjavenko, 32, PP), 2:1 Solodukin (Golovkov, Kokšarov, 34), 2:2 Mertl (Kinrade, 40, PP), 2:3 Brule (Saarinen, 41), 3:3 Eronen (Kučerjavenko, 44, PP), 3:4 Viglazov (65)

MEDVEŠČAK: Heeter, Krošelj – Mantyla, Gysbers, Smolenak, Mertl, Giliati – Larkin, Kinrade, Kvapil, Brule, Saarinen – Katic, Topol, Hedberg, Genoway, Bjorkstrand – Deutsch, Arkalov, Glumac, Jamtin. TRENER: Gordie Dwyer.

VITJAZ: Sateri, Saprijkin, – Eronen, Kostromitin, Palola, Horak, Kempe – Ježov, Berdjukov, Afinogenov, Makejev, Kučerjavenko – Kudinov, Golovkov, Solodukin, Kokšarov, Koroljov – Voronkov, Viglazov, Švets-Rogovoj, Abdulin, Ivanov. TRENER: Oleg OrekovskiISKLJUČENJA: Medveščak 20 minuta (Mantyla 4, Larkin 4, Deutsch 2, Giliati 2, Brule 2, Katic 2, Hedberg 2, Heeter 2), Vitjaz 16 minuta (Golovkov 2, Ježov 2, Eronen 4, Berdijukov 4, Kokšarov 4)

UDARCI NA GOL: Medveščak 31 (10+10+8+3), Vitjaz 25 (5+13+7+0)