Medvscak - KAC 5-2

Medvjedi pobjedom uklizali u novu godinu

Nova godina, nova pobjeda! Zagrebački Medvjedi na najbolji su mogući način otvorili 2018. godinu, pobjedom protiv velikog rivala KAC-a u Klagenfurtu 4:3 nakon produžetka. Završetak jedne i početak nove godine izgleda odgovara Medveščaku: podsjetimo, prošle sezone 2016. godinu zagrebački Plavi zatvorili su pobjedom 3:2 nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca od Ufe, a novu su otvorili domaćom pobjedom nad kineskom Crvenom Zvijezdom Kunlun 1:0.

Ove sezone godina je zaključena pobjedom nad KAC-om 3:2 u Zagrebu, a danas otvorena pobjedom nad istim protivnikom, ali u Klagenfurtu. Htjeli to igrači priznati ili ne, povratak Douga Bradleyja na klupu očito je donio željeni učinak. Nije to prvi put da je Bradley okidač za dobar rezultat – u sezoni 2010/11 nakon što je Ted Sator dobio otkaz, dotadašnji direktor hokejski operacija preuzeo je funkciju glavnog trenera i Medvjedi su ušli u seriju pobjeda. Za sada su na četiri – Villach, Graz, KAC i KAC.

Bio je to susret pun preokreta u kojem u Medvjedi dva puta vodili, KAC stigao rezultat 16 sekundi prije kraja posljednje trećine, a Michael Boivin hattrickom dovršio posao u 62. minuti. Tri boda (1+2) skupio je i Tyler Morley, a Vilim Rosandić imao je 35 obrana od 38 upućenih udaraca, 92.1%.

KAC-eri su susret započeli furiozno, već na samom početku u prilici se našao Thomas Hundertpfund sam pred Rosandićem, no ostalo je 0:0. Visoki pritisak domaćima se isplatio u sedmoj minuti kada Julian Talbot nakon dodavanja Marca Richtera posprema pak u mrežu za vodstvo 1:0. Već u sljedećoj akciji Medveščak poravnava rezultat na 1:1, Michael Boivin se našao oči u oči s vratarom KAC-a Davidom Madlenerom i zakucao pločicu pod prečku.

David Madlener susret je završio s 25 obrana iz 29 udaraca, odnosno 86.2%.

Do kraja trećine KAC se držao plana igre, pritiskao, čak imao i igrača više, ali bezuspješno.

U drugoj trećini snage su se na ledu malo izjednačile, Medveščak kao da je izašao iz grča te konačno počeo umirivati pritisak domaćina. U 35. minuti, nakon završetka kazne za Davida Josepha Fischera, Samson Mahbod šalje pločicu pred vrata gdje čeka Tomaš Netik, njegov udarac uspješno brani Madlener, ali na odbijancu je Boivin za prvo vodstvo Medveščaka. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Posljednjih dvadeset minuta regularnog dijela KAC otvara pogotkom – strijelac je ovaj put Marco Richter nakon sjajnog proigravanja Davida Josepha Richtera, nakon samo dvije i pol minute igre. Zaredala su dva isključenja za goste, KAC je nemilosrdno tražio put do mreže, ali bez imalo uspjeha.

Onda, u 57. minuti, dok je Boivin služio svoje drugo isključenje zaredom, Manuel Ganahl gubi pak pred Madlenerom, na njemu je prvi Sondre Olden koji pronalazi Tylera Morleyja, ovaj potonji ne daje Madleneru previše šanse i Medvjedi s igračem manje dolaze do vodstva.

Dvije minute prije kraja Madlener odlazi s vrata, KAC pokušava sa šestoricom, a rizik se isplatio 16 sekundi prije kraja. Branič Stefan Espeland potegao je s lijeve strane i pronašao put do mreže u dalji kut Rosandićevog gola.

Produžetak bolje otvaraju Medvjedi, Morley idealno pronalazi Oldena, ali Madlener brani.

Drugi bod Medvjedima donosi Michael Boivin svojim trećim pogotkom, na neki način krunom fenomenalne večeri, nakon dodavanja Tylera Morleyja.

Medveščak je produžio niz na četiri pobjede, a već preksutra, 3.1. čeka ih gostovanje u Grazu. Nakon toga u petak, 5.1. u Ledenoj gostuje Villach. Ovom pobjedom zagrebački klub približio se šestoplasiranom Dornbirnu na samo bod, nakon što su Buldozi poraženi s 1:0 u Salzburgu.

KAC u sljedećem kolu gostuje kod svog najljućeg rivala Villacha, a onda im u goste stiže Graz.

KAC – MEDVEŠČAK 3:4 (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Suci: Kellner, Smetana – Angerer, Hribar

1:0 KAC Talbot (Richter, Schumnig) – 06:19 / EQ
1:1 MZA Boivin – 07:15 / EQ
1:2 MZA Boivin (Mahbod, Morley) – 34:04 / EQ
2:2 KAC Richter (Talbot) – 42:29 / EQ
2:3 MZA Morley (Olden) – 56:24 / SH1
3:3 KAC Espeland (Lundmark, Geier) – 59:44 / EQ