Photo by: Andrea Rastowsky / KHL4All

MEDVJEDI „ISPRAŠILI” SLOVAN

Nakon duge gostujuće turneje Medveščak se vratio u svoj brlog i to sa stilom. U prvoj od 4 domaće utakmice i najboljoj utakmici sezone pao je Slovan iz Bratislave s rezultatom 6:0.  Domaćini su kontrolirali susret od početka i zasluženo ostvarili visoku pobjedu.

U prvih 10 minuta utakmice gosti iz Bratislave su se držali u igri, a zatim je Medveščak zabio 2 gola do kraja 1. trećine i usmjerio utakmicu na svoj mlin. Kod prvog gola Hedberg je upsio omesti braniča Slovana koji krivo dodaje pak i to ravno na palicu Larkina koji neometan zabija svoj prvi gol sezone za vodstvo 1:0. Nakon toga medvjedi su dobili priliku s igračem više koju su iskoristili u zadnjoj minuti prve trećine. Dugi pritisak u napadačkoj zoni i lijepa kombinacija Genoway- Butler-Giroux za prednost od 2:0 i odlazak na odmor.

A u drugoj trećini se dogodila prava rapsodija Medveščaka. S 4 pogotka u 9 minuta sve dvojbe oko ishoda ove utakmice su bile riješene. Već nakon 1:10 minutu igre u 2. trećini Gilbert Brule iz kontre zabija novi pogodak . Nakon toga Edwin Hedberg postiže krasan pogodak „one-timer“-om na asistenciju Krejčika i već je 4:0. Problemi za Slovan su postajali sve veći pa su ubrzo platili i još jednim golom u svojoj mreži. Ovoga puta Mike Glumac je zabio za 5:0 i to dok su medvjedi imali igrača manje na ledu. Taj pogodak je značio i kraj igre za nekadašnjeg vratara Medveščaka Barry Brusta koji je uz podrugljivio skandiranje „Barry, Barry“ napustio led, a na vrata Slovana je stao rezervni vratar Pogge. No, ni to nije pomoglo gostima jer su domaćini iskoristili svoj prvu šansu sezone s dva igrača više. U školskoj akciji Bezina dodaje pak Genowayu koji na drugoj strani pronalazi samog Girouxa i lagano poentira za velikih 6:0.

U trećoj trećini igrači zagrebačke momčadi su samo mirno priveli utakmicu do kraja te pomogli vrataru Tayloru da ne primi pogodak i upiše svoj prvi „shutout“ sezone.

Bila je to vrhunska partija medvjeda i druga pobjeda u nizu, međutim za nastavak niza će morati biti još bolji jer u goste stižu dvije vjerojatno najjače ekipe lige SKA St.Petersburg i moskovski CSKA.

U nedjelju je dvoboj protiv SKA i praznik za sve ljubitelje hokeja jer ipak u Ledenu dolazi legendarni Pavel Dacjuk, a sigurno ništa manje opasan neće biti ni Ilija Kovaljčuk za kojeg se ipak nadamo da će mu navijači na kraju utakmice moći skandirati: „nisi zabil gajbu Ilija…“

Jakub Krejčik:“bili smo vrlo dobri i pobijedili 6:0, ali velika utakmica nam dolazi i moramo se dobro pripremiti. Za razliku od gostovanja u Bratislavi sada smo ih bolje upoznali i proučili njihovu strukturu igre. Što se tiče utakmica protiv SKA i CSKA bilo bi lijepo pobijediti i nadam se dobroj atmosferi na tribinama. Ja se osjećam sve bolje iz utakmice u utakmicu za razliku od početka sezone kad sam imao problema s ozljedom i nadam se ću biti sve bolji kroz sezonu.

Kod četvrtog gola gostujući igrači su bili malo umorni, ja sam gledao tko je slobodan i pronašao Hedberga koji je lijepo pogodio i tako zaradio asistenciju.„

Dany Taylor:“Kao ekipa mislim da je ovo bila naša najbolja utakmica, igrali smo svih 60 minuta i odradili sve što smo trebali. Lijepo je bilo ostvariti „shutout“ pred domaćim navijačima. Trenutno radimo na procesu sa sitnicama koje će nam pomoći da budemo što bolji kao momčad i rezultati će sigurno doći. Protiv SKA želimo igrati Sjeverno američki stil hokeja koji njima ne odgovara i stalno vršiti pritisak na njih.“

Trener Slovana M.Riha: „Čestitam Medveščaku na zasluženoj pobjedi, a moja momčad je igrala neprepoznatljivo. Domaćini su bili u taktici i svemu, mi smo utakmicu prespavali, a kasnije ćemo vidjeti irazmišljati zašto smo odigrali tako loše danas. Ovako ubuduće ne možemo pristupati utakmici.“

Trener Gordie Dwyer:“Nakon mjesec dana u gostima lijepo se vratiti kod kuće na domaći led i pred domaće navijače. Vratar Taylor je danas bio odličan, a u drugoj trećini nam se otvoriloi iskoristili smo svoje prigode. Ovako visok rezultat sigurno pomaže samopouzdanju momčadi za sljedeće utakmice. Sretni smo s današnjom pobjedom, ali treba ići dalje.“