10623252045_6e3071e666_o

Medveščaku poraz na prvoj domaćoj utakmici

Zagreb – Nakon 4 sezone u KHL-u Medveščak se vratio u poznato okruženje, među susjede iz Austrije, Mađarske, Češke i Italije. Međutim otvaranje nove domaće sezone EBEL-a nije prošlo slavodobitno.  Hokejaši  Medveščaka izgubili su 4:3 u produžetku od starih znanaca iz Mađarske, Albe Volan. U prvoj domaćoj utakmici u novoj EBEL sezoni domaćini nisu uspjeli kompletno preokrenuti rezultat iako su tri puta stizali prednost gostiju.

U prvoj trećini već nakon 4 minute gosti su poveli prvi puta na utakmici. T.Sarptaki uspio je progurati pločicu kroz noge vrataru Krošelju za 1:0. Ubrzo nakon toga gosti rade 2 prekršaja  i „Medvjedima“ nude priliku s dva igrača više koju su uspjeli iskoristiti.  Norvežanin Sondre Olden pogodio je također kroz noge suparničkom vrataru i rezultat je bio 1:1. No nažalost, samo 2 minute nakon izjednačujučeg pogotka „Medvjeda“ gosti ponovo dolaze u vodstvo pogotkom Szaba i nakon prve trećine imali su vodstvo 2:1.

U drugoj trećini nije bilo pogodaka, ali Medveščak je imao inicijativu, pokušavao doći do novog gola i izjednačenja. Imali su i tri puta priliku s igračem više ali vratar Albe Miklos Rajna je sjajno branio sve njihove udarce.

U zadnjoj trećini vidjeli smo još 3 pogotka. Prvo je najbolji igrač utakmice u redovima Medveščaka Olden zabio svoj drugi gol na utakmici i ponovno izjednačio rezultat na 2:2. Kao i prethodna dva puta Mađari su opet poveli i to samo minutu nakon primljenog gola preko Vinczea. Do kraja utakmice domaćini su pokušavali postići izjednačujući gol i uspjeli su, i to 3 minute prije kraja. Finac Koskiranta lijepo je palicom promjenio smjer udarca s plave linije i prevario vratara Rajnu za prvi bod u povratku u EBEL.

U formatu produžetka gdje se igra 3 na 3 gosti su se bolje snašli i odnijeli pobjedu. U kontri dva na jedan pobjednički gol zabio je Gilbert.

Sljedeće utakmice Medveščak igra u subotu i nedjelju 16.-17.09. protiv Innsbrucka i Dorbirna.

Ivan Janković: “Mislim da smo odigrali kako je trener htio. Oni su danas imali malo više sreće. Imali smo i više udaraca na gol, ali nismo realizirali svoje prilike. Moramo dignuti glave jer već u subotu nam slijedi nova utakmica“.

Trener Cameron: “To je hokej. Ponekad ste puno bolja momčad na ledu, ali na kraju se ne uspijete dokopati pobjede. Idemo u pravom smjeru. pokazali smo dobru mentalnu pripremljenost. Čak tri puta smo se vraćali iz rezultatskog minusa”

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – ALBA VOLAN  3:4 (1:2, 0:0, 2:1, 0:1)