23.10.2016., Zagreb, Dom sportova, Zagreb - Kontinentalna hokejaska liga, 23. kolo, KHL Medvescak - Lada iz Togliattia.Tomas Mertl                     Photo: Igor Soban/PIXSELL

MEDVEŠČAKU NOVI PORAZ, OVAJ PUTA I BEZ PRATNJE SEKTORA B

Hokejaši Medveščaka izgubili su još jednu utakmicu, ovaj puta od Traktora iz Čeljabinska rezultatom 3:2. Ovim porazom su ostali na 11. poziciji na Zapadu, ali i dodatno se udaljili od doigravanja koji sada djeluje kao znanstvena fantastika.

Ovo je tužan dan za Medveščak jer je gledatelja sa svakim domaćim porazom sve manje , a sad su ih napustili (barem privremeno) i najvjerniji navijači Sektora B. Oni danas nisu navijali, nisu čak bili ni na svojoj tribini već su samo ostavili svoje zastave na stolicama i objesili jedan transparent na kojem je pisalo: „Jel nas sad vidite?“

Sektoraši su bojkotirali današnju utakmicu zato jer ih po njihovim riječima, igrači nisu pozdravili nakon utakmice u Minsku iako su prevalili daleki put kako bi stigli i bodrili ih na utakmici. Klub se branio svakakvim obrazloženjima, ali činjenica je da je ljubav između KHL kluba i navijača pukla.

Što se tiče utakmice, u atmosferi koja je ličila na nekadašnju Interligu gosti su odnijeli puni plijen iz Zagreba na radost njihova 2 navijača.  U prvoj trećini medvjedi su poveli u 9. minuti pogotkom Tomaša Mertla  na asistenciju Katića. Traktor je djelovao nezainteresirano, kao da ne mogu složiti nikakvu akciju pred golom MacIntyrea.

U sličnom tonu je prošla i druga trećina. Medveščak je imao nekoliko dobrih prilika za povećati vodstvo, međutim nisu uspjeli svladati vratara gostiju Demčenka tako da je i nakon druge pauze rezultat bio 1:0 za domaće.

A onda, u zadnjoj trećini sve se okrenulo na stranu Traktora. U „blitz-kriegu“ od 45 sekundi postigli su 2 pogotka i preokrenuli rezultat na 2:1 u svoju korist. Prvo je za izjednačenje pogodio prekaljeni bivši NHL-ovac Derek Roy, a zatim je Petrov pogodio za preokret. U 10. minuti Belov dobija 2 minute kazne i pruža priliku medvjedima da postignu pogodak s igračem više, ali dogodilo se baš suprotno. Traktor povećava vodstvo s igračem manje na 3:1 sjajnim „slapshotom“ Šarova koji je s 2 metra bio neometan i opalio pak svom snagom pored Drewa MacIntyrea koji nije imao šanse obraniti udarac.

Alexandre Giroux je u 13. minuti posljednje trećine uspio smanjiti na 3:2 golom s igračem više na dodavanje Francisa Parea, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovo je bio 4. uzastopni poraz Medveščaka na domaćem ledu u regularnom vremenu, kad tome pridodamo  da je u jednom trenutku bilo i 10 uzastopnih poraza u gostima jasno je da navijači u Zagrebu neće ni treću godinu zaredom vidjeti doigravanje KHL-a.

MEDVEŠČAK-TRAKTOR 2:3 (1:0,0:0,1:3)