09.01.2017., Dom sportova, Zagreb - Kontinentalna hokejaska liga, 48. kolo KHL: Medvescak - Severstal Cherepovets.            Photo: Igor Soban/PIXSELL

Medveščak u KHL-u: Pao je i Sjeverstalj!

Dobrom igrom, uz pogotke Gorana Bezine i Francisa Parea, Medvjedi su se jučer u Domu sportova vratili pobjedama. Da Sjeverstalj i na svom drugom gostovanju u Zagrebu ove sezone ode bez bodova pobrinuo se i Michael Garnett s 35 obrana.

Ovo su tri velika boda za nas i jako sam zadovoljan što su dečki pronašli put do pobjede. Primarno nam je bilo da spriječimo njihove kontre i polukontre i koliko možemo da im uzmemo moment. Bili smo disciplinirani i zatvorili smo neutralnu zonu. Kada obje momčadi imaju preko 30 udaraca na vrata i rezultat bude 2:1, glavna priča utakmice su vratari, a Garnett je odigrao iznimno dobro“, komentirao je susret glavni trener Medvjeda, Gordie Dwyer.

Prva trećina odigrana je u visokom tempu. Medveščak je u dva navrata igrao s igračem više, gosti iz Čerepovca jednom, a svim prilikama su se uspješno suprotstavili vratari na obje strane. „Malo nam je nedostajalo energije i to se vidjelo u prvoj trećini. Imali smo kroz utakmicu dosta udaraca prema vratima, ali većina ih je bila s vanjskih pozicija. No, najvažnije je da pucamo, tako trebamo nastaviti“, o igri je rekao strijelac prvog pogotka za Medvjede Goran Bezina.

Drugih 20 minuta ponudilo je dva pogotka, po jedan na svakoj strani. I dok je Bezina s plave bio nepogrešiv za početno vodstvo domaćina, par minuta kasnije Jevgenij Mons koristi odbijeni pak kojeg Garnett nije stigao poklopiti. „Rijetko sam ove sezone bio u poziciji da odmah s plave pak mogu opaliti prema golu i kada se pružila naravno da sam ju iskoristio. Teško je s plave dati gol ako nema nikoga da malo smeta vrataru, tako da se ovo sjajno poklopilo“, izjavio je Bezina o svom pogotku.

09.01.2017., Dom sportova, Zagreb - Kontinentalna hokejaska liga, 48. kolo KHL: Medvescak - Severstal Cherepovets. Blake Parlett.                           Photo: Igor Soban/PIXSELL

09.01.2017., Dom sportova, Zagreb – Kontinentalna hokejaska liga, 48. kolo KHL: Medvescak – Severstal Cherepovets. Blake Parlett. Photo: Igor Soban/PIXSELL

U nešto energičnijoj posljednjoj trećini napadi su se izmjenjivali na obje strane, a vratari su jednako dobro odgovarali na sve udarce izvana i onih s male udaljenosti. Sve do osam minuta prije kraja kada su Derek Smith i Kirill Voronin zadržali pak u zoni gostiju, a Pare ga udarcem iz sredine nije pospremio iza leđa Jakuba Kovara za svoj 30. bod sezone. „Kirill je danas bio jako dobar. Njegova brzina još jednom je stvarala prilike i kao u svim dosadašnjim utakmicama, i danas je njegov doprinos bio osjetan“, rekao je o asistentu na oba pogotka Medvjeda trener Dwyer.

Sjeverstalj se trudio doći do novog izjednačenja, a u posljednjih minutu i pol povukli su vratara za klizača više. Tada je Garnett zabljesnuo na golu i suvereno zaustavio sve pakove. „Garnett je danas, kao i svaki puta kada je igrao, bio jako dobar. Posve mu vjerujemo“, komentirao je Bezina.

Medvjedi nastavljaju igrati domaći niz s momčadima Istoka u srijedu, 11. siječnja s početkom u 19 sati. U goste dolazi Baris iz Astane na drugi međusobni susret sezone. Ulaznice su dostupne na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, online na www.ticketshop.hr te na glavnoj blagajni Doma sportova, 90 minuta prije početka susreta.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK SJEVERSTALJ ČEREPOVEC 2:1 (0:0;1:1;1:0)