Medvescak vs. Slovan 04:01:2015 #2

Medveščak: Skupo plaćen poraz

Medveščak je protiv Slovana ostao bez tri važna boda, no tu nesreća ne staje

Skupo je, jako skupo Medveščak platio poraz u Bratislavi protiv Slovana. Momčad koju Medvjedi u svakom smislu riječi ganjaju po tablici je uspjela odmaknuti se još dalje od zagrebačkog kluba i to u doslovce posljednjoj minuti utakmice. Nažalost, desilo se to Medvjedima još i prije ove sezone…

U šestom kolu KHL-a je Medveščak gostovao u Bratislavi te je utakmica pri kraju zadnje trećine bila sa 2:2 u egalu. No, u posljednjoj minuti Marek Viedensky nakon asistencije Lukasa Kašpara i Ladislava Nagyja zabija za konačnih 3:2. Bila je to prva utakmica ove sezone gdje su Medvjedi ostali bez bodova.

Sinoć, u 54. kolu KHL-a je Medveščak ponovo gostovao u Bratislavi te je utakmica ponovo pri kraju zadnje trećine bila sa 2:2 u egalu. No, ponovo u posljednjoj minuti, ovog puta Vaclav Nedorost nakon asistencije Mareka Viedenskog i Lukasa Kašpara zabija za konačnih 3:2. Bili su najvažniji bodovi ove sezone koje su Medvjedi propustili.

Domaćini su jednostavno više grizli

Od samog početka utakmice su navalili na Medvjede, nogu većinom utakmice nisu spuštali s gasa. No, u zadnjoj trećini su pronašli višu brzinu, ukupno na gol Medvjeda poslali jako visokih 22 udarca na gol, od kojih su dva zatresli mrežu gostiju.

Ako se sagleda cjelokupna sezona, Medveščak je ovdje gdje je sada uglavnom zahvaljujući nadasve genijalnim izvedbama vratara Dannyja Taylora, koji je između vratnica utvrdio svoj status najboljeg igrača Medvjeda ove sezone.No, u Bratislavi su propušteni bodovi pali u sasvim drugi plan prije nego što su uopće bili izgubljeni. Nakon što se Tomaš Mertl fantastično probio na buliju za početak posljednje trećine te pak proslijedio Radeku Smolenaku koji je nakon samo sedam sekundi zabio za 2:1 gostiju, na golu Medvjeda je Taylora zamijenio Gašper Krošelj.

Danny Taylor je između vratnica započeo doslovno svaku utakmicu od 19. listopada, kada je u Zagrebu gostovala Jugra iz Hanti Mansijska. Od tada do sinoć je Taylor započeo 31 utakmicu te ukupno odigrao 1,686.21 minutu, što je 82.65% od ukupnih 2,040.15 minuta koje je odigrao ove sezone.

Ako se to sve uzme u obzir, 31 uzastopan start između vratnica u Zagrebu, kao i na “bliskim”, ali i dalekim gostovanjima definitivno ostavi svoj trag na tijelu. Umor je praktički zagarantiran, a Taylor je već na početku sezone izbivao mjesec dana zbog poteškoća s gležnjem. No, iz Bratislave stiže pozitivna vijest da je Taylor u redu.

Više se, za sad, ne zna, no može se preliminarno zaključiti da je Krošelj zamijenio Taylora iz čisto preventivnih razloga.

Nekoliko loših poteza, neiskorištene prilike su nas koštale” krenuo je sa zaključnom analizom Colby Genoway. “Teško je izgubiti utakmicu na ovaj način. Jednako tako, teško je igrati nakon što najbolji igrač izađe iz igre, što je Taylor večeras bio. No, unatoč svemu, naš pristup ostaje isti. Ništa nije gotovo i idemo utakmicu po utakmicu. Mi se možemo brinuti samo sami za sebe i svoju igru. Dat ćemo najbolje što imamo.”

Koliko su doista skupo Medvjedi platili svoj poraz u Bratislavi, vidjeti ćemo nakon nekoliko dana kada se sazna više o Tayloru. No, važnije je pitanje koliko je Medvjedima ostalo kapaciteta prije kraja sezone, koje je sada udaljeno još samo šest utakmica..

BRATISLAVA – Slovnaft arena
Gledatelja: 10.000. Suci: Vasiljev, Oskirko, Nazarov, Nesterov.
STRIJELCI: 1:0 Kundratek (Barker, Kašpar, 15, PP), 1:1 Brule (Bjorkstrand, 19), 1:2 Smolenak (Mertl, 41), 2:2 Tičar (Stastny, Visnovsky, 52), 3:2 Nedorost (Viedensky, Kašpar, 60)MEDVEŠČAK: Taylor, Krošelj – Morrisonn, Parlett, Smolenak, Mertl, Genoway – Mantyla, Gysbers, Hedberg, Brule, Bjorkstrand – Katic, Jurčina, Giliati, Bolduc, Saarinen – Deutsch, Larkin, Jamtin, Glumac. TRENER: Gordie Dwyer.
SLOVAN: Brust, Garnett – Barker, Kundratek, Nedorost, Viedensky, Kašpar – Sersen, Visnovsky, Jeglič, Tičar, Stastny – Svarny, Mihalik, Nagy, Surovy, Bartovic – Luža, Skalicky, Miklik, Siska, Lusnak. TRENER: Miloš Riha.ISKLJUČENJA: Medveščak 18 minuta (Larkin 6, Mantyla 2, Gysbers 2, Morrisonn 2, Giliati 2, Jamtin 2, Bolduc 2), Slovan 35 minuta (Brust 2, Mihalik 25, Kundratek 2, Skalicky 2, Stastny 2, Kašpar 2)UDARCI NA GOL: Medveščak 31 (11+7+13), Slovan 47 (10+15+22)
POREDAK:1. CSKA 112 (38-14)2. Jokerit 93 (31-19)3. Lokomotiv 111 (28-16)4. SKA 89 (30-21)5. Torpedo 88 (30-22)6. Soči 85 (26-26)
7. Dinamo Moskva 85 (28-24)8. Slovan 79 (28-25)
9. Medveščak 74 (24-30)
10. Dinamo Minsk 68 (21-30)