Medveščak podrezao krila orlovima iz Villacha

U prvoj ovogodišnjoj utakmici pred domaćim navijačima Medveščak je svladao goste iz Villacha sa visokih 7:2. Medvjede su danas predvodili Olden i Morley koji su upisali po četiri boda svaki, ali ne treba zaboraviti niti sjajnoga Poulina na vratima, a niti ostale dečke koji su odigrali fantastičan susret.

U prvih nekoliko minuta ništa nije dalo naslutiti da će Medveščak upisati visoku pobjedu. Gosti su mnogo bolje otvorili susret te su stisli Medvjede koji u tim početnim trenucima nisu uspjeli kvalitetno izaći iz svoje trećine. Međutim praktički prvi uspješni izlazak iz svoje trećine Medveščak je pretvorio u vodstvo, Tikkanen je uposlio Morley, a vodeći igrač lige po bodovima poslao je pak iza Kickerta za 1:0.
Međutim dvadesetak sekundi kasnije, dok su navijači u dvorani slavili pogodak Boivin je izgubio pak na protivničkoj plavoj liniji, uzima ga Petrik koji je sam izašao pred Poulina i poravnao rezultat na 1:1.
Ove sezone Medvjedima ne ide igra sa igračem više, tako je bilo i danas. Prvi puta su imali powerplay kada je isključen strijelac Petrik, tada gotovo da i nisu pucali na gol, a Andrew Sarauer je čak mogao goste dovesti i u vodstvo sa igračem manje.
Ista priča se nastavila, ukupno osam minuta je Villach igrao sa igračem manje, ali Medveščak jednostavno nije uspio uspostaviti napad i iskoristiti prednost igrača više.
Do kraja prve trećine još je Morley završio na klupi za kažnjene, ali niti VSV nije kapitalizirao prednost.

Prvu trećinu bolje je počela momčad Villacha, a Medveščak je zabio, ovoga puta bilo je obrnuto. Medvjedi su fantastično otvorili drugu dionicu, stvarali su prilike, ali pak nije htio u gol. Villach je u nekoliko situacija došao do gola, ali nije uspio zaprijetiti sve dok Petrik nije skrenuo jedan mekani pak ispred gola, prevario Poulina i zabio za prvo vodstvo gostiju.
Medveščak je nastavio sa dobrom igrom, napadali su, pucali, ali pak nije htio u gol. Na samoj polovici susreta Poulin je vrhunski otklizao sa svoga gola i dodao pak na protivničku plavu liniju gdje je bio Mahbod koji je pak proslijedio Morleyu, ovaj dodao Oldenu koji nije imao težak zadatak i rezultat je bio ponovno izjednačen.
Da powerplay Medveščaka ipak može biti dobar i da mogu zabiti gol minutu kasnije pokazao je Koskiranta koji je backhandom preko Kickera doveo Medvjede do vodstva od 3:2.
Ta dva pogotka bila su samo ulje na vatru Medvjeda koji su odigrali fantastičan drugi period. Vodstvo Medveščaka u trenucima kada se igralo 4-na-4 podebljao je Boivin koji je snažnim udarcem iz slota jednostavno probio Kickerta.
Drugu, ludu trećinu zatvorio je Sondre Olden koji je uzeo pak, otklizao pred golmana kao na raspucavanju, prevario ga i dok je golman bio na ledu samo ugurao pak u mrežu.
Do kraja je bilo još nekoliko pokušaja Medveščaka, ali rezultat je ostao isti.

U sedmoj minuti posljednje dionice Tikkanen je fantastično dodao za Aviania koji puca golmanu kroz noge i pak pronalazi put do mreže.
Fantastičnu akciju su odigralo Olden i Mahbod kada su sami izašli pred Kickerta, koji je poklopio pak nogom. Publika je tražila pogodak, ali suci su odlučili pregledati snimku. Iako je na velikom ekranu u dvorani djelovalo kao da je pak ušao u gol, jednostavno nije bilo nepobitnog dokaza za to. Valja napomenuti da su suci više od pet minuta pregledavali snimku.
Iako je to izazvalo bijes zagrebačke publike, vrlo brzo je sve zaboravljeno jer je Medveščak i u posljednoj dionici nastavio napadati i tražiti još koji pogodak.
Točku na “i” svojim pogotkom stavio je Samson Mahbod dvije minute prije kraja, treba istaknuti ponovno Morleya koji je ukrao gostima i time stavio Mahboda u šansu da zabije.

Nakon susreta popričali smo sa trenerima i trenutno najboljim igračem lige Morleyem.

Imali smo dobar početak, a onda smo imali previše puta igrača manje, dečki su se trudili, radili i uspjeli smo izdržati i odigrati dobru prvu trećinu. U drugom dijelu smo imali previše individualnih pogrešaka. Medveščak je jako dobra momčad, imaju nevjerojatne i brze tranzicije, to smo znali, ali jednostavno smo napravili previše individualnih pogrešaka, i to jednostavno nije dobro. – Markus Peintner, trener VSV-a