Photo by Krume Ivanovski / KHL.hr

Medveščak pobjedom zaključio godinu

U posljednjoj utakmici ove godine Medveščak je ugostio stare rivale iz Klagenfurta te upisao pobjedu. Novi heroj Zagrebačke publike – Vilim Rosandić ponovno je bio na visini zadatka. Posebnu draž pobjedi daje činjenica da je Olden pobjednički gol postigao pet minuta prije kraja susreta kada se već po trenerskim glavama počela motati taktika za produžetak.

Domaća momčad odlično je otvorila susret i prvih nekoliko minuta nisu dali gostima da predahnu. Nakon uvodonog pritiska Medveščaka prilike su se počele nizati s obje strane, valja reći da je u tim trenucima momčad KAC-a imala zrelije šanse, ali na golu Medvjeda još jednom je izvrstan bio mladi Rosandić.
Ne treba niti spominjati da je pozitivan niz Medveščaka i dolazak velikih rivala napunio Ledenu dvoranu, atmosfera je bila fantastična, a sve je proključalo u 14. minuti susreta kada je Mahbod iz slota backhandom poslao pak iza leđa Tomasa Dube za 1:0.
I dok su tribine još slavile Medveščaku se ukazala nova velika prilika kada su gosti ostali s igračem manje, ali mladi vratar Medvjeda nespretno je poklonio pak gostima i Bischofberger je poravnao rezultat na 1:1.
Do kraja prve trećine KAC je ostao sa samo tri igrača na ledu, ali promjene rezultata nije bilo.

Međutim, samo 14 sekundi igre u nastavku bilo je potrebno da bi Noonan poentirao za novo vodstvo Medveščaka.
Nakon što su primili pogodak gosti su ubacili u brzinu više stisnuli Medveščak tijekom cijele druge trećine. Momčad trenera Bradleya tada je igrala isključivo na kontre bez previše ideje i uigranih akcija.
U tim trenucima igre Medveščak je ponovno ovisio o Rosandićevim obranama koji je bio fantastičan, ali ipak nije uspio sve zaustaviti. Dvije minute prije odlaska na drugi odmor Talbot je zabio pogodak za novo izjednačenje.

Treću dionicu ponovno su bolje otvorili Medvjedi. Olden je na početku otklizao u kontru i našao se oči u oči sa vratarom KAC-a, ali nije uspio poentirati.
Vratari su tijekom trećeg perioda bili na visini zadatka, posebno valja istaknuti još jednu fantastičnu obranu Vilima Rosandića kada je ležeći na ledu uspio podići rukavicu i zaustaviti pak, te spriječiti siguran pogodak Austrijanaca.
Iako su obje ekipa stiskale tijekom trećeg perioda mreže su mirovale sve do 55. minute kada je Olden potegao prema golu, pogodio gostujućeg braniča i prevario vratara. Na opće oduševljenje cijele dvorane Medveščak je ponovno poveo i na kraju rezultatom 3:2 pobjedio treću utakmicu za redom.

Nakon susreta popričali smo sa Oldenom, Tikkanenom i trenerom Bradleyem, u nastavku vam donosimo njihove reakcije na susret, posebno su se sva trojica osvrnula na golmansku senzaciju Rosandića:

Zahvalni smo Viliju što nam je danas donio pobjedu. Branio je odlično, imao nekoliko velikih obrana, u slijedećem susretu moramo paziti više da ga rasteretimo malo. – Sondre Olden

Vilim je znao kakav je raspored, znao je da će dobiti priliku kada Poulin ode na Spengler, i tu je priliku iskoristio. Prije dva dana je bio fantastičan, danas je bio fantastičan. Svaki dan na treningu se trudi, dobio je ovu priliku i iskoristio ju je na najbolji način. Pričao sam sa Peterom (Škrabeljom) neki dan i on mi je rekao koliko je Vili napredovao od kolovoza. Jasno se to vidi i to me raduje. – Doug Bradley

Danas smo imali jako dobrog golmana, zapravo imamo sreću da tijekom cijele godine imamo dobre golmane, ali u zadnjih nekoliko utakmica Vili je nevjerojatan.
Kada se Poulin vrati sa Spenglera imat će veliku konkurenciju u Viliju, to su slatke brige i za nas i za trenera. Mi ćemo se svakako truditi maksimalno olakšati našim vratarima posao. Obojica nam ulijevaju povjerenje i to je najvažnije. – Harri Tikkanen

Kratko su se još osvrnuli na današnji susret i najavila nam slijedeći koji se igra već prekosutra u Klagenfurtu.

Danas smo dobro odigrali, slijedeća utakmica će vjerojatno biti nešto sasvim drugačije, igramo u gostima i vidjet ćemo. Svakako moramo malo više pomoći našem vrataru. – Sondre Olden

Današnja utakmica bila je teška i borbena, igrali smo protiv jako dobre momčadi. Dečki su se borili do kraja i zaslužili su pobjedu danas. Ove sezone u svakoj utakmici protiv KAC-a domaća momčad je odnijela pobjedu, nadamo se da ćemo to prekosutra promjeniti. Za sutra planiramo jedan lagani trening, neka se dečki odmore i budu spremni za ono što nas čeka u Klagenfurtu  prekosutra. Ovaj puta za njih nema dočeka Nove godine (ha ha). – Doug Bradley

Medvjedi dakle utakmicom protiv KAC-a završavaju staru i počinju novu godinu, nadamo se dobrim vijestima prekosutra. Do tada sretna vam Nova Godina od redakcije khl.hr.