Photo by Connor Mah / Flickr.com

McDavid zabio svoj prvi gol u NHL-u!

Mlada nada i senzacija od koje se u hokejaškim krugovima puno očekuje ove sezone Connor McDavid postigao je svoj prvi gol u najjačoj ligi svijeta za svoj Ednomton. No, na njegovu žalost Oilersi su izgubili i 3. utakmicu ove sezone ovaj put protiv Dallas Starsa 4:2. Igrač utakmice je bio Jason Spezza koji je postigao „hat-trick“. Igrači Dallasa su dominirali iako rezultat tako ne govori, uputili su 51 udarac prema vratima rezervnog vratara Andersa Nilssona.

Prvi poraz ove sezone su doživjeli i New York Rangersi, kao domaćini su izgubili od Winnipeg Jetsa sa 4:1. Zuccarello je doveo Rangerse u vodstvo nakon odlične akcije s Nashom i Brassardom, ali to je bilo sve od domaćina. Winnipeg je izjednačio minutu nakon s igračem više, da bi utakmicu prelomio Bryan Little s 2 pogotka. Branič Mark Stuart je samo postavio konačan rezultat pogodivši praznu mrežu 2 minute prije kraja.

San Jose Sharksi su nastavili svoj odličan niz, protiv Washingtona su upisali 3. pobjedu zaredom rezultatom 5:0. Thornton, Brown, Hertl, Nieto i Tierney su bili strijelci. Dosad primili samo jedan pogodak u 3 utakmice. Treba napomenuti da su Capitalsi igrali bez svoj najboljeg igrača Alexa Ovečkina koji je utakmicu propustio zbog osobnih razloga.

Nashville predatorsi su se namučili kod New Jerseyja, ali su ipak ostvarili pobjedu s 3:1. Roman Josi je doveo Nashville u vodstvo pogotkom s igračem više u prvoj trećini. Sve ostalo bitno se događalo u posljednje 2 minute. Devilsi su imali i grača više, zatim probali i bez vratara s 6 na 4, ali Josi svojim drugim golom za kratko riješava utakmicu. Međutim u nastavku „powerplaya“ Devilsi uspjevaju smanjiti golom Kyle Pylmierija. Ponovno su probali dostići rezultat igrom vez vratara i opet su primili gol za konačnih 3:1. Strijelac je bio Eric Nystrom.

Montreal Canadiensi su u gostima kod Pittsburgha pobijedili 3:2 i zasjeli na vrh lige s 4 pobjede u 4 utakmice. Max Pacioretty je zabio 2 gola za Montreal, a pobjednični gol je postigao Tomas Fleischmann. Pittsburghu je ovo 3 poraz zaredom, još nisu osvojili ni bod. Atomski napad Kessel-Crosby-Malkin očito još nije uigran, a Sidney Crosby još nije skupio nijedan bod u sezoni.

Kad smo kod momčadi koje dosad nisu osvojile ni bod, tu spadaju i Los Angeles Kingsi koji su opet izgubili bez postignutog gola. Ovaj put su bolji bili gosti iz Vancouvera s rezultatom 3:0. Vratar Ryan Miller nije imao težak radni dan, za prvi „shutout“ sezone morao je obraniti samo 15 udaraca. Adam Cracknell i Alex Edler su postigli prva 2 gola dok je zadnji pogodak u praznu mrežu postigao Derek Dorsett.

Detroit Red Wingsi su napravili malu osvetu Tampi Bay za izbacivanje iz prošlogodišnjeg doigravanja pobijedivši rezultatom 3:1. Henrik Zetterberg nastavlja s odličnim igrama, u ovoj utakmici je ubilježio gol i asistenciju. Iako im nedostaje Pavel Datsyuk dečkima iz Detroita zasad jako dobro ide jer su bez poraza u sezoni.

Noćas su još igrali i Calgary Flames–St.Louis Blues 3:4 i Carolina Hurricanes-Florida Panthers 1:4. St.Louis je odnio pobjedu pomoću 2 pogotka Coltona Parayka dok je Florida balansiranom izvedbom svojih linija ostvarila pobjedu golovima Nicka Bjugstada, Connora Brickelyja, Aleksandra Barkova i Jussija Jokinena. Treba napomenuti da je legendarni Jaromir Jagr ubilježio asistenciju na pogodak Barkova.