Krume Ivanovski/KHL.hr

Lokomotiv srušio SKA

Današnjih devet utakmica odigranih u KHL-u donijele su nam pobjede Metalurg Magnitogorska i Jokerita, bez primljenih pogodaka, ali i poraze favoriziranih SKA i Dinamo Moskve. Osim navednih ostale rezultate saznajte u današnjem pregledu dana.

Pregled započinjemo u Jaroslavlju gdje su se susreli Lokomotiv i SKA. Prva je trećina prošla bez pogodaka, doduše bilo je i relativno malo pokušaja 8-6 su bili udarci u korist Lokomotiva.

Barabanov je u trećoj minuti nastavka doveo goste u vodstvo, na asistenciju Hafizulina i Kovaljčuka. Desetak minuta kasnije Sergej Plotnikov je zabio izjednačujući pogodak.  U trećem periodu identična situacija. Odmah na otvaranju SKA doalzi u vodstvo, ovaj puta preko Thoresena, a pet minuta prije kraja trećine Konkov zabija pogodak za 2:2 i produžetak. Ipak, produžetak nije bio dovoljan, te je dodatni bod ostao u Jaroslavlju tek nakon raspucavanja, u petoj je rundi precizan bio Kronwall.

SKA je i dalje vodeća momčad na zapadu lige, dok Lokomotiv drži devetu poziciju.

Drugi favorit koji je danas poražen je Moskovski Dinamo. Pred 4600 gledatelja u Lužnjikiju porazio ih je imenjak iz Rige. Gosti su prvi došli vodstvo, Mike Indrasis je bio strijelac. Do kraja prve trećine Cvetkov je izjednačio rezultat.

Volkov je početkom druge trećine zabio pogodak za vodstvo domaće momčadi, a nekoliko minuta kasnije treći pogodak na susretu za moskovljane zabija Pestuško na powerplayu.

Iako su imali dva pogotka zaostatka momčad iz Rige nije posustajala, krajem druge trećine u razmaku od 25 sekundi anulirali su prednost domaćina. Sa igračem više zabio je Šastlivi, a potom i Mejia. Konačnih je 3:4 u ranoj fazi treće dionice postavio Šastlivi svojim drugim pogotkom na susretu.

Jokerit je osvojio tri boda u gostima kod Vitjaza zahvaljujući Tommiju Huhtali koji je zabio jedina dva pogotka na susretu. Mrežu je tresao sredinom druge trećine i pet minuta prije kraja susreta.

Magnitka je malo teže od Jokerita došla do bodova u Kazanju kod Ak Barsa. Jedini pogodak na susretu zabio je Zaripov na powerplayu na samom kraju susreta.