Lada šokirala prvaka

Jučer je u KHL-u odigrano 9 susreta, a najveća iznenađenja priuštili su jaroslavski Lokomotiv, prekinuvši niz od 6 poraza za moskovski Dinamo, te Lada koja je doma svladala aktualnog prvaka. Baris je pregazio Traktor u Čeljabinsku, a bolje se nije proveo ni Amur.

Lokomotiv – Dinamo Moskva 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Susret u Jaroslavlju bolje je počeo za domaćina. U 12. minuti Emil Galimov prvi put ove sezone trese mrežu protivnika za prednost u pauzi. Na 2:0 povisio je Jonas Holos u prvoj minuti druge dionice, no domaćini tu nisu stali. Nakon smanjenja Nikolaja Žerdeva iz penala, Jegor Averin i Sergej Konkov dodali su svaki po gol i bacili Dinamo na koljena.

Do kraja je u posljednjoj trećini Konstantin Gorovikov smanjio, ali bodovi su ostali u Jaroslavlju.

Lada – Metalurg Magnitogorsk 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Sergej Mozjakin ponovno se upisao u strijelce, skupio je dva pogotka, no to nije bilo dovoljno da prvak s gostovanja u Toljatiju ode s bodovima.

U ranoj fazi susreta Andrej Nikitenko doveo je domaćina u vodstvo. Već pet minuta nakon Mozjakin izjednačuje na asist Jana Kovářa. Kovář je skupio dvije asistencije, dodao je Mozjakinu i za drugi gol kasno u trećoj.

Semjon Valuiski i Aleksej Mastrjukov dodali su svaki po gol za veliko slavlje igrača i navijača Lade.

Ledovima KHL-a:

U Habarovsku je Amur stradao od Torpeda, koji je u mrežu Sergeja Borisova ispucao 7 torpeda. Torpedo su predvodili Viktor Drugov i Sakari Salminen, svaki s golom i asistencijom.

Ivan Nalimov obranio je pet udaraca, a Richard Gynge u posljednjoj seriji pogodio za pobjedu Admirala nad Sjeverstaljem. Nakon neodlučenih 4:4 nakon produžetka, Nalimov je dominirao za nove bodove dalekoistočne ekipe.

Aleksander Radulov skupio je 3 boda (2+1), a Stephane Da Costa i Igor Volkov po 2 u pobjedi CSKA nad Metalurgom iz Novokuznjecka, 6:1. Već nakon prvih 20 minuta bilo je 3:1 za goste i bilo je jasno tko odlazi kući pjevajući.