Medveščak - Metalurg Mg (22.11.2013.)

Košečkinov one-man show!

Nakon dana odmora, KHL nastavlja u svojem ubojitom ritmu. Četiri iznimno kvalitetne utakmice i čak 23 pogotka obilježili su današnji dan u drugoj najboljoj ligi svijeta.

Dinamo Moskva – Salavat Julajev 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Da je moskovski velikan bolji od Salavata, znali smo i ranije. Ali da je razlika među njima šest pogodaka, nitko nije mogao pretpostaviti.

Mat Robinson imao je sjajnu utakmicu s dvama pogocima u četiri udarca. Branič je već u 48. sekundi susreta doveo Dinamo u rano vodstvo, odakle je sve krenulo uzlaznom putanjom. U 22. minuti, na samom početku druge dionice povisio je s igračem više na 4:0.

Sergej Soin zabio je za 3:0 u 18. minuti, čime je praktički riješio pitanje pobjednika, a sudjelovao je i u idućem golu asistom.

Maksim Pestuško također je upisao dva boda – pogodak s igračem više u 10. minuti i asist kod posljenjeg gola Konstantinu Gorovikovu u 51. minuti.

Nakon četiri primljena pogotka zamjenjen je Vladimir Sohatskij, no ni Irving Leland nije imao puno više sreće, za Salavat nije bilo povratka.

S druge strane – Aleksandr Jerjomenko upisao je drugi ovosezonski shutout s 21 obranom.

Jokerit – Metalurg Magnitogorsk 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Bravo, bravo i još jednom bravo za Košečkina!“, vrištao je ruski komentator na bravure vratara magnitogorskog Metalurga. Vasilij Košečkin odigrao je majstorsku utakmicu i glavni je “krivac” da se je Jokerit poslao jedan jedini pak u mrežu.

29 obrana od 30 udaraca za sjajnog ruskog vratara, koji je još i prije dobio poziv u Zbornaju za predstojeći Karjala Cup. Prvu utakmicu, doduše, neće igrati jer je dogovor sa Znaroksom da igrači Metalurga prvo odigraju susret protiv SKA.

Glavnina događanja iz prve trećine svodi se na slijedeće: Jokerit napada, Metalurg zabija. Chris Lee i Viktor Antipin odgovorni su za vodstvo gostiju u Helsinkiju nakon 20 minuta.

U nastavku susreta Jan Kovář dvama pogocima stavlja točku na i ovog susreta za visoku pobjedu aktualnih prvaka.

Veliku utakmicu odigrao je Danis Zaripov, koji je skupio 4 boda odnosno asistirao kod svakog pogotka Metalurga. Kovář je završio utakmicu s 3 boda, Lee s 2.

Linus Omark smanjio je na 1:3 u 32. minuti, ali to je bilo to od Jokerita protiv Košečkina, Jokerita koji kod kuće ima problema, što se ne može reći za njihove utakmice na strani.

Ledovima KHL-a:

U fešti golova u Moskvi, CSKA je torpedirao Torpedo iz Nižnjeg Novgoroda 5:3. Nikolaj Prohorkin zabio je dva pogotka, a Aleksander Radulov skupio tri asistencije. Denis Kazionov na strani Torpeda imao je dva boda.

Tobias Viklund pogodio je s igračem više u 59. minuti te svojim trećim ovosezonskim pogotkom donio sva tri boda jaroslavskom Lokomotivu u Jekatjerinburgu kod Avtomobilista. Jiří Novotný i Martin Thornberg dodali su pogotke za Lokomotiv.