Jokerit napokon pao

Utorak je bio iznimno bogat hokejski dan u Kontinentalnoj ligi. Igralo se čak 11 utakmica, SKA se namučio s Admiralom, a najveće iznenađenje pripremio je Vitjaz.

Torpedo – Dinamo Minsk 1:2 OT (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Nakon mirne prve trećine u kojoj je aktivniji bio Dinamo, gosti u prednost stižu već u 26. minuti preko Dmitrija Meleška. Deset minuta kasnija utakmicu u egal vraća Petteri Nokelainen, svojim trećim ovosezonskim pogotkom.

I Meleško je došao do svog trećeg gola ove sezone. Razlika je što je on treći poslao iza leđa Ivanu Kasutinu u 3. minuti produžetka, donijevši tako Bjelorusima nova dva boda.

SKA – Admiral 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

SKA je puno teže nego očekivano stigao do pobjede nad dalekoistočnim Admiralom. Admiral ove sezone očito ima nemirno more, baš im ne ide, ali hrabro su se oduprli snažnom domaćinu.

Pogotke su ekipe lijepo rasporedile – prvo je sve svoje golove dao Admiral, a onda se SKA odlučio vratiti te četirima pogocima riješiti susret.

Tako je u 35. minuti na semaforu stajalo 0:3 nakon pogodaka Konstantina Sokolova, Richarda Gyngea i Niclasa Bergforsa. Gynge je i asistirao skupivši tako dva boda, 9 sveukupno ove sezone.

Već minutu nakon posljednjeg pogotka gostiju Artemij Panarin smanjuje, a onda napokon pogađa i Viktor Tihonov te vraća SKA potpuno u utakmicu. U posljednjoj trećini još su pala dva gola – Patrick Thoresen i Jurij Aleksandrov bili su strijelci za, na kraju, ipak pobjedu sanktpeterburškog sastava.

Jokerit – Vitjaz 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Osam susreta u KHL-u trebalo je Fincima da upišu prvi poraz. Prvi nakon regularnog dijela, prije su bili izgubili od Dinamo Minska u produžetku na samom otvaranju sezone, također u Helsinkiju.

Susret je bio tvrd i nitko se do kraja nije uspio odvojiti. Vitjaz je vodio u 12. minuti pogotkom Antona Koroljova, no do 15. vodstvo je anulirano jer Niklas Hagman i Juhamatti Aaltonen preokreću.

Novi preokret režirali su Mario Kempe i Roman Horak, prije nego je Hagman drugim pogotkom, i desetim u osam utakmica, točno u 50:00 izjednačio na 3:3.
Na odgovor se nije dugo čekalo – Maksim Mamin dvije minute kasnije postavlja konačan rezultat.