Jokerit bolji u divizijskom susretu

Jokerit – Dinamo Riga 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Sjajan divizijski susret sučelio je dva dobra protivnika, a klasu više ipak je na kraju pokazao finski Jokerit. U vodstvo je u 3. minuti stigao Dinamo, pomutnju u obrani pri iznošenju pločice unio je Gints Meija, nakon borbe na ogradi izborio se za pak i otišao s njim u sredinu, odakle vidi odlično postavljenog Miksa Indrašisa na lijevoj strani za njegov drugi ovosezonski pogodak.

5 minuta kasnije, s igračem više sjajno puca iz desnog kruga Juhamatti Aaltonen, a na odbijenom paku prvi je Niklas Hagman, koji postiže svoj čak 12. pogodak ove sezone za izjenačenje.

U drugoj dionici slična situacija samo su golovi padali kasnije. U 32. minuti Meija postiže svoj prvijenac za vodstvo Dinama. Snašao se pred vratima Heleniusa, koji je skupio 36 obrana, napravio krug oko gola i poslao pak u mrežu s desne strane. Oskari Korpikari je donio izjednačenje 6 minuta kasnije, nakon što mu je vrhunski u sredinu proigrao Daine Todd, ovaj nije imao problema sam pogoditi iz sredine kroz ogromnu rupu u latvijskoj obrani.

26 sekundi do kraja susreta Topi Jaakola rješava pitanje pobjednika iz blizine matiravši Masalskisa, koji je ostao na 84.2%.

Slovan – Dinamo Minsk 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0) SO

Laco Nagy i Tomáš Netík bili su strijelci u seriji kaznenih udaraca, dok je Jaroslav Janus skidao pokušaje Matta Ellisona i Paula Szczechure za novu domaću pobjedu Slovana. Bratislavski sastav tako se vratio pobjedama nakon nekoliko vezanih poraza. Zasada imaju dvije pobjede zaredom, a najduža serija ove sezone bila im je tri. Sutra u Bratislavi dočekuju Dinamo Rigu u potrazi za nastavkom ovog niza.

Iako je Slovan dvaput vodio, tek su na penale uspjeli savladati nimalo slabi Dinamo Minsk. U vodstvo su došli preko Václava Nedorosta, što je anulirao Paul Szczechura. Andrej Šťastný donio je novo vodstvo domaćinu početkom treće dionice, ali samo da bi Artur Gavrus odveo, svojim trećim ovosezonskim pogotkom, utakmicu u produžetak.

Kako pogodaka nije bilo, o pobjedniku su odlučili kazneni udarac, a pobjednički se piše Ladislavu Nagyju. Jonathan Cheechoo imao je asist kod prvog pogotka Dinama.

U posljednjem susretu dana, a koji je zapravo odigran prvi, Lokomotiv je u Jaroslavlju slavio protiv novaka Sočija. Iako su gosti vodili nakon prvih dvadeset minuta, Jegor Averin dvama pogocima i Geoff Platt jednim u drugoj dionici donijeli su trijumf domaćinu. Na kraju je bilo 4:1.