Gol u zadnjoj minuti za pobjedu Nijemaca

PRAG - Patrick Reimer (#37) Njemačke nakon što je zabio odlučujući pogodak za 2:1 Nijemaca protiv Francuske minutu prije kraja za vrijeme utakmice protiv Francuske IIHF Svjetskog prvenstva Elitne divizije u Češkoj 2.5.2015. u O2 World Areni (Screenshot/IIHF Worlds 2015 YouTube)

PRAG – Patrick Reimer (#37) Njemačke nakon što je zabio odlučujući pogodak za 2:1 Nijemaca protiv Francuske minutu prije kraja za vrijeme utakmice protiv Francuske IIHF Svjetskog prvenstva Elitne divizije u Češkoj 2.5.2015. u O2 World Areni (Screenshot/IIHF Worlds 2015 YouTube)

PRAG – Gol Patricka Reimera za 2:1 minutu prije isteka vremena doveo je Njemačku do pobjede nad Francuskom u drugoj utakmici dana u glavnom gradu Češke.

Francuzi su pogotkom Damiena Fleuryja sredinom zadnje trećine vratili utakmicu u egal nakon što je Michael Wolf nešto manje od 20 minuta ranije zatresao mrežu iza veterana golmana Cristobala Hueta.

Uslijedila je kazna Sache Treillea 72 sekunde prije isteka vremena, a Nijemci su na powerplayju iskoristili pritisak te nakon 12 sekundi poentirali golom Reimera. Nijemci su tako došli do prve pobjede u prvoj utakmici turnira, a sutra ih čeka Kanada predvođena Sidneyjem Crosbyjem.

“Kanada je odlična ekipa, moramo ostati smireni u obrani, a ako se ukaže prilika moramo zabiti..” Rekao je Daniel Pietta. “Bit će to tvrda i teška utakmica, ali vjerujem da ćemo se regenerirati.”
SKUPINA A: Švicarska – Austrija 3:4 (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0 – 0:2), Francuska – Njemačka 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), Latvija – Češka 2:4 (1:0, 1:3, 0:1). Poredak: Češka 4 boda (1-0-1), Kanada 3 (1-0), Njemačka 3 (1-0), Švedska 2 (1-0), Austrija 2 (1-0), Švicarska 1 (0-0-1), Francuska 0 (0-1), Latvija 0 (0-2)

SKUPINA B: Slovačka – Danska 4:3 (0:0, 0:1, 3:2 – 0:0 – 2:1), Bijelorusija – Slovenija 4:2 (2:1, 1:1, 1:0), Norveška – SAD 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Poredak: SAD 6 bodova (2-0), Rusija 3 (1-0), Bijelorusija 3 (1-0), Slovačka 2 (1-0), Danska 1 (0-0-1), Slovenija 0 (0-1), Finska 0 (0-1), Norveška 0 (0-2)