Photo by Dea Sajko / KHL.hr

Genoway, majstore: Potez koji je vrijedilo čekati 65 minuta

Medveščak je propustio biti na sam vrhu Zapada, nakon četiri utakmice dijeli prvo mjesto s Jokeritom i moskovskim Dinamom. Došli su Zagrepčani do treće pobjede zaredom, pao je Metalurg iz Novokuznjecka s 4:3, ali tek nakon raspucavanja kaznenih udaraca.

Pišu se dva boda, a dojam i igru protiv trenutno najlošije momčadi Istoka ćemo zaboraviti. Ovo je bila utakmica koju moraš pobijediti ako želiš u doigravanje i zato bi propušteni bod mogao skupo koštati. Golove tijekom 60 minuta su zabijali hokejaši za koje se nije očekivalo da će biti junaci – Patrick Bjorkstrand i Rus Artjom Pugolovkin kojem je ovo prvi KHL gol u životu.

Sretan sam naravno zbog ova dva pogotka i što sam pomogao momčadi. Naša divizija je jako teška, I veliki je uspjeh što smo kao momčad visoko na tablici” rekao je Bjorkstrand, HOKejaš utakmice i dodao: “Veliki je uspjeh što smo kao momčad visoko na tablici.

Zvuči nevjerojatno, ali tako je. Rus će pamtiti ovaj utorak cijeli život, a njegov gol nakon gužve u golmanskom prostoru u 48. minuti. Zabio je za 3:2, činilo se da će prelomiti utakmicu, ali uzalud… Medveščak je prvu trećinu završio s 2:1, dominirao na ledu i zabio dva lijepa gola u kojoj su Giliati i Genoway kreirali šanse Bjorkstrandu, a Danac je pratio akcije, išao na gol, držao palicu na ledu i sve te male jednostavne stvari naplatio golom. Ono što nije bilo dobro, opet je bila igra s igračem više, previše praznog prostora, nepotebnih dodavanja i gluposti na ledu Rusi su mogli kazniti s dva ‘shortyja’, a zabili su samo jednog. Kazakov je pobjegao i matirao Heetera.

Photo by Dea Sajko / KHL.hr Mark Katic, Cal Heeter

Mark Katic, Cal Heeter

Početak druge trećine donio je priliku slomiti Kuznju, ubadanje palicom Komaristija donijelo je Medveščaku pet minuta s igračem više, a Fairchild je taman na pola tog vremena zaradio još jednu kaznu. Dvije pune minute 5 na 3 su upropastili i tada je nekako postalo jasno da će to morati platiti.

I jesu, ostatak utakmice bio je prava klackalica. Gosti nisu vrhunska momčad, ali klizanjem i borbenošću su parirali Medveščaku i stigli do izjednačenja u 58. minuti. Još je Perkovichevo nevjerojatno glupo isključenje nakon toga moglo skupo koštati domaćine, ali Rusi nisu iskuristili sve poklone.

Na kraju, loš dojam će na kraju isprati gol Colbyja Genowaya u raspucavanju. On i Kvapil (dvaput) bili su precizni kod Medvjeda, ali kako je Kanađanin poslao Andreja Karejeva ‘po ćevape’ još će se dugo pričati. Majstorija vrijedna 65 minuta živciranja…

Danas smo izostavili neke ključne igrače iz momčadi. To je bila prilika za druge koji do sada nisu nalazili svoje mjesto u momčadi da se pokažu na ledu i zasluže svoje vrijeme u narednim utakmicama. Jako mi se sviđa što je Bjorkstrand pokazao večeras, vidi se iz njegove igre da ima sigurnost i da se ne boji pucati po golu. On je igrač koji neće propustiti dobru šansu” sumirao je trener Dwyer.
KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK METALLURG NOVOKUZNJECK 4:3 SO (2:1; 0:1; 1:1; 0:0; 1:0)